Bývate v meste a chcete mať okolo seba viac zelene? Láka vás mať poruke čerstvé bylinky, kvety, sezónnu zeleninu a drobné ovocie? Chýba vám záhradníčenie?

 

 kniha pestujeme ve meste 2

 

Návod ako na to a ešte viac zaujímavých impulzov nájdete v praktickej knihe od českého autorského tímu Kokoza. Zaujímavá a moderne poňatá kniha  PĚSTUJEME VE MĚSTĚ, Zelené balkony, sousedské záhonky a komunitní zahrady

vás prevedie teóriou a zároveň praxou zakladania susedských záhonov a celých komunitných záhrad, ktoré sú zároveň skvelou cestou ako budovať vzťahy so susedmi.


Záhony a záhrady totiž môžu excelovať, byť nádherne rozkvitnuté, voňavé, ale aj užitočné aj v mestskom prostredí. Stačí vedieť ako na to. No a inšpirácií nikdy nie je dosť.


Je jedno či zeleň vyrastie na verejnom priestranstve, vo vnútroblokoch, pri škole alebo trebárs na terase. O svoje skúsenosti sa s vami v tejto knihe podelia nielen autori zo spolku Kokoza ale aj ďalší komunitní záhradníci z blízkeho aj vzdialeného zahraničia. V knihe nájdete príklady už fungujúcich komunitných záhrad. Návod dostane každý, kto si chce vytvoriť len menšiu balkónovú záhradu, vysadiť kvetináče alebo predzáhradku.

Kniha sa dôkladne zaoberá mnohými frekventovanými pojmami súčasnosti - kompostovaním, bioodpadom, vertikálnymi výsadbami, vyvýšenými záhonami, vermikompostovaním, problematikou upcyklingu a ďalšími. 

 

 

Je možné, že v množstve zaujímavých informácií a inšpirácií nájdete aj to, čo ste doteraz hľadali.

Vydalo vydavateľstvo Smart Press, knihu kúpite na www.smartpress.cz

 

Zdroj a foto: Smart Press

 

Pin It