Ak existuje výrazný trend v oblasti záhradnej techniky, potom sú to akumulátorové technológie. AKU záhradné stroje zažívajú veľký rozmach. Aké sú ich prednosti?

 

mountfield2020 uv


Spájajú sa v nich najlepšie výhody benzínových a elektrických strojov - vynikajúci výkon, jednoduchá obsluha, lacná prevádzka a nízke nároky na údržbu.


Akumulátorové zariadenia konkurujú aj cenou. Dávno už neplatí, že ide o drahšiu a nedostupnejšiu technológiu. AKU záhradná technika je teraz dostupná aj všetkým bežným užívateľom. Čo je dôležité, jednu batériu je možné použiť pre všetky stroje v danom produktovom rade, s nimi sa dá postupne upraviť záhrada.


Batérie sú stále lepšie


„U AKU strojov dochádza k neustálemu zlepšovaniu technickej úrovne batérií, či už ide o možnosti elektronickej riadiacej jednotky, ktorá sa stará o plynulú a maximálnu koordináciu všetkých batériových článkov, alebo o znižovanie hmotnosti a zvyšovanie kapacity batérie a teda aj jej výdrže v prevádzke,“ vysvetľuje Karel Hromada, produktový manažér spoločnosti Mountfield. Vývojári po celom svete zároveň pracujú na zľahčovaní batérií pri dosahovaní rovnakého výkonu a kapacity, prípadne zvyšovaní výkonu a kapacity batérií pri zachovaní ich hmotnosti. V najbližšej budúcnosti sa tak budeme stretávať s neustále výkonnejšími a ľahšími batériami a vďaka tomu sa celková užívateľská príťažlivosť a funkčnosť jednotlivých strojov ešte zvýši.

 

Výkonom, šírkou záberu 46 cm a kovovým šasi pripomína AKU rotačná kosačka Greenworks GD40 LM46 SP 40 V výkonné benzínové stroje, náklady na prevádzku sú však niekoľkonásobne nižšie. Kosačka je vybavená moderným, efektívnym bezkefovým motorom s tichým chodom a nulovými nárokmi na údržbu. Obsluhu uľahčuje pojazd s možnosťou regulácie rýchlosti. Výšku kosenia je možné nastaviť do 7 polôh. Okrem bezchybného zberu pokosenej trávy zvládne kosačka aj mulčovanie a bočné odhadzovanie trávy. V rade AKU Greenworks 40 V nájdete ďalších 14 záhradných strojov, ktoré je možné poháňať jedinou batériou.

 

G MAX20String20Trimmer MG 0958

AKU strunová kosačka Greenworks G40 LT30 40 V s výkyvnou strunovou hlavou zvládne prácu v akomkoľvek uhle a dosiahne aj na zle prístupné miesta – pod stromy, lavičku, do okolia skaliek či kríkov. Prácu uľahčuje možnosť nastavenia rýchlosti otáčok od normálnych pre bežný porast až po maximálne, ktoré zvládnu aj veľmi odolnú burinu. Drôtené vodidlo čelného dorazu zabráni poškodeniu okrasnej zelene. Len stlačením tlačidla a otočením hlavy kosačku jednoducho premeníte na zarovnávač okrajov trávnika. Motor umiestnený pri hlave vyvažuje batéria na konci spojovacej tyče, takže sa so strojom výborne manipuluje. Pohodlie ešte zvyšuje komfortná opierka predlaktia a nastaviteľné držadlo s mäkčenými zónami pre pohodlné držanie.

 

 

Greenworks 180417 4814

Dosiahnuť dokonalý vzhľad živého plota nebolo nikdy jednoduchšie. AKU plotové nožnice Greenworks G40 HT61 40 V sú výkonné, ale pritom ľahké a kompaktné, takže pracovať s nimi je radosť. 61 cm dlhé protibežné strižné lišty s kvalitnými nožmi rezanými laserom a brúsenými diamantom zaistia perfektný čistý rez. Rukoväť otočná o 180° umožňuje prácu v rôznych pozíciách. Nožnice poháňa Li-Ion batéria, ktorá je kompatibilná s ďalšími 14 záhradnými strojmi radu Greenworks 40 V.

 

 

Pole Saw

S AKU prerezávačom konárov Greenworks G40 PS20 40 V pohodlne dosiahnete do koruny stromu a môžete pritom stáť oboma nohami pevne na zemi. Trojdielnu spojovaciu tyč s mäkčeným úchopom je možné nastaviť podľa potreby. Motor vyvažuje batéria na konci spojovacej tyče, takže sa s prerezávačom dobre pracuje. Komfort pri práci zabezpečuje aj pohodlná opierka predlaktia, beznáraďové napínanie a automatické mazanie reťaze. O stave nabitia batérie informuje LED indikátor. Zámok spínača proti nechcenému spusteniu stroja zaisťuje bezpečnosť pri práci. V rade AKU Greenworks 40 V nájdete ďalších 14 záhradných strojov, ktoré je možné poháňať jedinou batériou.

 

 

B0005406 2

AKU vertikutátor Greenworks G40 DT35 40 V trávnik dokonale vyčeše a zhrabe z neho nečistoty a odumreté zvyšky trávy. Vďaka prevzdušneniu sa ku koreňom dostane dostatok vody, živín aj vzduchu a výsledkom je krásny zelený a hustý trávnik. Vertikutátor má húževnaté šasi z polyméru a veľké kolesá pre jednoduchú manipuláciu. Vysoké otáčky motora umožnia dokonalé vyčistenie trávnika. Bezpečnostný kľúč bráni nechcenému spusteniu stroja. Hĺbku prevzdušnenia je možné nastaviť v štyroch stupňoch. Pohodlie úchopu zvyšujú držadlá s mäkčenými zónami. O stave nabitia batérie informuje LED indikátor. Vertikutátor poháňa Li-Ion batéria, ktorá je kompatibilná s ďalšími 14 záhradnými strojmi radu Greenworks 40 V.

 

 

Zdroj a foto: Mountfield


www.mountfield.sk

 

 

Pin It