Pomôžu vám zachovať dokonalý tvar trávnikov a umožnia vyniknúť kvetinovým záhonom. Využijete ich aj pri zastrihávaní okrajov trávnikov pri obrubníkoch a chodníkoch.

 

akumulatorove noznice

 

V ponuke nájdete dva typy týchto nožníc, akumulátorové a mechanické – ručné nožnice na trávu. Každá skupina zahŕňa modely rôznych značiek, tie sa vyznačujú rôznymi parametrami a niekedy odlišnou úrovňou pridanej hodnoty.
Akumulátorové varianty oceníte najmä vtedy, ak plánujete udržiavať dlhšie okraje trávnika. Zaručia vám pohodlné strihanie bez nutnosti použitia predlžovacieho kábla a namáhavej ručnej práce. Pri použití praktickej násady sa nemusíte dokonca k okrajom trávnika zohýnať. V závislosti od konkrétneho modelu sú tieto nožnice určené skôr pre  trávnaté plochy v bežných záhradách.


Mechanické nožnice na trávu sú stálicou, skvele poslúžia pre kratšie úseky trávnikov a pre krátko trvajúcu prácu. Oceníte ich napríklad aj pri starostlivosti o záhony a veľmi malé zatrávnené plochy.


Mechanické nožnice


Pohodlné držanie týchto nožníc umožňujú ergonomicky tvarované rukoväte. Niektoré sú zhotovené z mäkčeného plastu, práca s nimi je mimoriadne príjemná. Čepele týchto nožníc môžete u niektorých modelov otáčať až o 360 °, čo umožní jednoduchú manipuláciu s nimi rovnako pre pravákov aj ľavákov. Nože môžu byť zhotovené z rôznych materiálov, väčšinou je to kalená oceľ. Pohodlnejšiu prácu zaistí aj tomto prípade praktická násada.
Mechanické nožnice na trávu umožnia jednoduché, rýchle a presné zastrihávanie trávnikových okrajov. Použiť ich môžete aj v problematickejších častiach záhrady. Dokonalý strih zaistí vlnitý výbrus nožov. Niektoré nože môžu byť doplnené nepriľnavou vrstvou proti zachytávaniu rastlinných zvyškov. Čistenie týchto nožníc je veľmi jednoduché.


Akumulátorové nožnice


Tieto moderné a čoraz viac vyhľadávané nožnice sú vhodné pre rýchle a pohodlné zastrihávanie okrajov trávnikov. Poháňané sú lítium-iontovými akumulátorovými článkami, ktoré sú nenáročné na starostlivosť. Môžete ich ľahko a kedykoľvek dobíjať. Niektoré varianty sú vybavené rukoväťou, ktorú môžete podľa potreby nakloniť. Vďaka výmenným nožom na strihanie trávy alebo kríkov sú viaceré typy týchto nožníc dokonca vhodné na univerzálne použitie v záhrade. Pri použití s výsuvnou otočnou násadou môžete tieto nožnice obsluhovať vo vzpriamenom postoji bez ohýbania chrbta.


Práca s akumulátorovými nožnicami na trávu je mimoriadne komfortná, pohodlná a bezpečná. Tieto nožnice môžu byť jedným z riešení ako predísť bolestiam svalov a otlačeným dlaniam. Dajú sa použiť na strihanie okrajov trávnikov a mnohé súčasne aj na tvarovanie krov. Súčasťou sú niekedy aj kolieska, ktoré slúžia pre pohodlné vedenie nožníc.


Doba chodu akumulátorových nožníc je rôzna. Pohybuje sa podľa konkrétneho typu v rozmedzí od 30 až do 100 minút. Doba dobíjania je od 4 do 7,5 hodiny. Hmotnosť je podľa typu v rozmedzí od 0,5 do 0,9 kg. Šírka strihu je obvykle 80 - 110 mm.

 

Pripravil: dk
Zdroj: Heureka – nákupný radca a porovnávač

 

Ilustračné foto: Gardena/Husqvarna

Pin It