Grilovacia sezóna sa nesie v znamení šťavnatého mäska, chutnej grilovanej zeleninky a rozpáleného tečúceho syra. Aj vám sa zbiehajú sliny?

 

gril

 

Grilovanie na kvalitnom grile je rýchle a jednoduché a pritom sa prostredníctvom neho dá pripraviť množstvo vynikajúcich pokrmov. Ako si vybrať ideálny gril na prichádzajúcu grilovaciu sezónu?

 

Výber grilu

 

Výber správneho grilu sa samozrejme odvíja predovšetkým od vašich osobných preferencií. Cenové kategórie aj typy grilov sú rôzne a preto je ich výber značne náročný. Základné typy grilov, z ktorých si môžete vybrať sú:

● Grily na drevené uhlie
● Plynové grily
● Elektrické grily
● Keramické grily

 

Grily na drevené uhlie sú najklasickejším produktom, ktorý zoženiete za veľmi prijateľnú cenu. Vyžadujú si však dosť práce a aj určitú dávku znalostí. Pripraviť na nich dobré jedlo nie je náročné, ale vyžaduje si to svoj čas a musíte neustále dozerať na veľkosť ohňa a kontrolovať stav mäsa. Napriek tomu tento typ grilu prináša pravú grilovaciu atmosféru s praskaním ohňa.

 

Plynové a elektrické grily sú už  jednoduchšie na ovládanie, od toho sa ale odvíja aj ich vyššia cena. Môžete lepšie regulovať teplotu grilu, čo zaručí správnu úpravu mäsa, či iných pokrmov. Elektrické grily sú ľahko prenosné, vďaka čomu sú ideálne aj na dovolenku, prípadne ich využijete aj na terase. Keramický gril sa odporúča pre zručných grilmajstrov. Takýmto grilom viete aj údiť, variť, či upiecť pizzu. Vyžaduje si však opäť viac času a najmä praktickej zručnosti.

 

Grilovacia sezóna s kvalitným grilom

 

Okrem toho, že si zvolíte typ grilu, dôležité je pozrieť sa aj na základné parametre ako sú výkon, možnosť regulácie teploty, či veľkosť grilovacej plochy. Všetky tieto parametre sa prispôsobujú predovšetkým vašim preferenciám a tomu, na čo chcete gril využívať a ako často. Výkon sa odvíja predovšetkým od kapacity ľudí, pre ktorých bežne grilujete, rovnako ako aj veľkosť grilovacej plochy. Možnosť regulácie teploty sme už spomenuli a tento mechanizmus vám uľahčí veľa práce so samotným grilovaním.


Tiež by ste sa mali pozerať aj na praktickú stránku grilu a to konkrétne na jeho prevedenie. Kvalitné grily sú zhotovené z odolných materiálov a preto sa do nich oplatí investovať, lebo vám vydržia niekoľko rokov. Prácu, najmä pri väčších griloch, vám môžu uľahčiť aj praktické kolieska. Vyberajte si gril najmä podľa vášho priestoru a podľa vašej grilovacej sezóny. Rovnako je dôležité zamerať sa aj na vaše zručnosti v oblasti grilovania.

 

Grilovať navyše nemusíte len na záhrade, ale vďaka elektrickým grilom si môžete grilované pokrmy pripraviť aj na vašej terase, či priamo v kuchyni.

Pin It