Rok 2020 sa bude niesť v znamení troch záhradných trendov: Vnútorné útočisko, Zmiešané kultúry a Pouličný divoch. Odhaľme úlohu kvitnúcich cibuľovín v prvom z nich.

 

foto zahrad


Zmena


Nik nepochybuje o tom, že sme zahltení skutočnou technologickou revolúciou. Pomerne zásadný prechod k niečomu novému však vedie k napätiu. Ľudia často cítia, že zmena znamená skôr stratu než otvorenie sa krajším zajtrajškom. Hranica, do ktorej sa niektorí z nás obávajú budúcnosti a iní ju s nadšením očakávajú, je pre každého inde.


Prepínanie


Niektorí z nás sa novej budúcnosti nemôžu dočkať, zatiaľ čo ostatní sa so súvisiacim stresom zložito vyrovnávajú. V oboch prípadoch dochádza k akémusi preťahovaniu: buď príležitosť alebo odpor. Vždy ale aj tak technické inovácie, ktorých sme sa spočiatku obávali, prijmeme. Nové technológie nás magicky vťahujú do nového sveta, ktorý vyzerá lepšie a pôsobí jasnejšie.


Mať veci pod kontrolou


Paradox príťažlivosti nového sveta a súčasne odpor voči zmenám je zrejmý z toho, ako sú ľudia motivovaní k rôznym reakciám. Reagujeme svojim záväzkom k rozvíjaniu nových iniciatív, ktoré sa vyznačujú schopnosťou riešiť problémy. Vďaka tomu nadobúdame pocit, že máme všetko pod kontrolou a môžeme opäť snívať.

 

trendykvety3


Ochrana


Svet je ako jedna veľká počítačová obrazovka. Jej sledovanie však môže byť zahlcujúce a nebezpečné. Ako sa môžeme vrátiť k „zdraviu“ ? Dokážeme zmierniť napätie, užívať si naplno život a dosiahnuť vnútornú pohodu? Vedeli ste, že rastliny a kvety slúžia aj ako ochranný múr medzi turbulentným a nebezpečným „svetom tam vonku“ a našou potrebou pokojnej mysle.


Čas vypnúť


Akonáhle sme dlho „online“, potrebujeme čas na uvoľnenie a získanie perspektívy. Kvety a rastliny náš život robia príjemnejším, pomáhajú nám vysporiadať sa s napätím. Preto ak túžite urobiť zmenu, uvoľnite sa a zaobstarajte si niečo pekné. Napríklad kvitnúce cibuľoviny - tulipány, narcisy, hyacinty, zornice alebo modrice. Príroda má zvláštne schopnosti, mnohé si naplno neuvedomujeme. Je škoda to neobjaviť a nevyužiť v prospech kvalitnejšieho a zážitkového života.


Filtrovanie reality


Najdôležitejším cieľom pri aranžovaní kvetín podľa tohto trendu je vytvorenie pocitu pokoja. Ak toto chcete docieliť, umiestnite kvety do polopriehľadných a matnejších váz. Výborne zdôraznia jemnosť a svetlo pastelových kvetov. Výsledný efekt je ako sledovanie reality cez filter. Vyberte vždy kvety, ktoré majú jemnejší vzhľad. Vázy s abstraktnejším zdobením zasa celému aranžmánu dodajú osobitosť.

 

trendykvety2 2

 

Pripravil: dk
Zdroj a foto: Kvetinovecibulky.info

 

Pin It