SUPER POND pôsobí nielen na vláknité riasy ale aj na riasy jednobunkové a sinice. Tie sú najčastejším pôvodcom zelenej vody. 

 

 super pond

Výhoda prípravku SUPER POND spočíva aj v jeho jednorázovom dávkování. Už po niekoľkých dňoch po aplikácii prípravku je možné pozorovať výraznejšiu zmenu a zlepšenie.


Riasy a sinice sú pre jazierka veľkým problémom, znižujú ich estetickú hodnotu a môžu vplývať aj na celkový komfort a zdravotný stav chovaných rýb. Z tohto dôvodu má prípravok veľké opodstatnenie aj v jazierkach s rybami.
Použitie je jednoduché. Pri výskyte rias v jazierku rozmiešajte prípravok v nádobe s vodou z jazierka a zmes rozlejte do vody. Prípravok môžete použiť počas celej sezóny. Aplikáciu je potrebné, ak sa riasy opäť vyskytnú, zopakovať. Pre dlhší účinok je vhodné vypnúť UV lampu, optimálna teplota vody pre dávkovanie prípravku je vtedy, keď teplota vystúpi nad 10°C.


Nevyhnutné je dodržiavať odporúčané dávkovanie, ktoré je uvedené na obale prípravku. V opačnom prípade hrozí poškodenie niektorých vodných rastlín, napríklad lekien.
Balenie prípravku 200g poslúži na ošetrenie 10 m3 vody.


Zdroj: Home Pond

PR

 

Pin It