Pestovanie orchideí je v poslednej dobe veľmi populárne. Vybrať si môžete z veľkého množstva druhov a kultivarov. Zaujímavou voľbou sú miniatúrne orchidey.

 

orchidea v

 

Vojdú sa aj do veľmi malých bytov, potešia svojimi pestrými kvetmi, neskôr aj menšími sviežo zelenými listami. Pestovať ich môžete na okennom parapete, alebo v hlbších priehľadných sklených nádobách. Tie poskytujú týmto rastlinám ideálnu mikroklímu. Veľmi dobre sa im tu darí, rovnako aj v starých nepoužívaných akváriách.

 

Miniatúrne orchidey sú citlivé na výkyvy teplôt a nadmernú vlhkosť substrátu. Ten rozhodne nenechajte nikdy úplne preschnúť. Vo všeobecnosti platí, že menší koreńový bal presychá rýchlejšie, preto pozor. Dlhšie trvajúce sucho rastline škodí. Zalievajte tak, že celistvý koreňový bal, po opatrnom uvoľnení z črepníka ponoríte do nádoby s odstátou vodou. Keď prestanú z balu vychádzať vzduchové bubliny, rastlinu vráťte do črepníka.

 

Dariť sa tejto tropickej kráske bude na svetlom a teplom mieste. Nevyhovuje jej suchší vzduch, preto ju umiestnite ďalej od tepelných zdrojov či klimatizácie. Ak rastlinu pestujete voľne, snažte sa ju denne rosiť odstátou vodou. Dajte pozor aj na blízkosť horiacich sviečok či aromalámp. Po odkvitnutí zrežte kvetnú stonku a rastlinu nezabudnite prihnojovať. približne za dva roky rastlinu presaďte do nového substrátu a len o niečo väčšieho črepníka. 

 

Rastlina je určená na dekoráciu interiérov, kvety nie sú určené na konzumáciu.

 

Predáva IKEA. Cena: 5,99 €

Pin It