Sortiment georgín je obrovský. Jednotlivé druhy a kultivary vynikajú prekrásnymi kvetmi. V ponuke sa už postupne objavujú aj georgíny s atraktívnymi listami.

 

okrasnegeorginy


Napríklad také, ktoré majú tmavo bordové alebo svetlo bordové olistenie. Konkrétne kultivary " Bishop of Llandaff“ , „Sunshine“ a ďalšie . Tieto georgíny sa vyznačujú jednoduchými kvetmi, ktoré nápadne kontrastujú s výrazne farebným olistením a najmä kompaktným rastom. Nie sú vysoké, hodia sa na výsadbu okrajov záhonov, kde zaujímavo dopĺňajú ostatnú zeleň, alebo aj na výsadbu do nádob. Obvykle sú veľmi husto olistené.


Predpokladom nádherného vyfarbenia listov je umiestnenie na slnečnom a teplejšom mieste, pravidelná zálievka a prihnojovanie. V polotieni alebo tieni vyfarbenie listov nie je intenzívne, rastlina navyše veľmi slabo kvitne.


Georgíny s nápadnými listami si môžete vysadiť v týchto dňoch. Dbajte na to, aby nad každou vysádzanou hľuzou bola aspoň 5 cm vysoká vrstva zeminy. Hľuzy môžete za predpokladu správneho prezimovania vysádzať každoročne. dk

 

Pin It