Ako premeniť záhradu, aby bola útulnejšia? Aké overené postupy a architektonické triky a prvky použiť, aby vám prinášali radosť každý deň v roku? Nechajte sa inšpirovať!

ferdinand leffler zelene pokoje kniha


Záhrada nám dokáže sprostredkovať jedinečný kontakt s prírodou, tieňom alebo svetlom – ale predovšetkým je to bezpečné miesto stretávania s našimi najbližšími a tiež miesto, kde môžeme byť sami sebou. Zodpovedne a vedome naplánovaná záhrada nám naviac umožní pozorovať postupnú premenu miesta a vťahuje nás do svojho vlastného času.


Zakladateľ ateliéru záhradnej architektúry Flera Ferdinand Leffler prirovnáva jednotlivé časti záhrady z hľadiska funkcie k jednotlivým miestnostiam v dome, vysvetľuje podstatu týchto zelených priestorov a ponúka možnosti, ako ich využiť, aby naše zážitky strávené medzi stromami, kvetinovými záhonmi, vodnou plochou a terasami boli čo najpríjemnejšie a najintenzívnejšie.


Kniha nás zoznámi okrem iného s príbehmi piatich vybraných záhrad, na ktorých premene sa Ferdinand Leffler spolu s ich majiteľmi podieľal. Ponúka tiež praktické tipy a osvedčené postupy, ktoré môže pri kompozícii a zakladaní záhrady využiť každý.


Zdroj: Atelier Flera

Pin It