Aktuálnym trendom sú zmesi cibuľovín. Ponuka zahŕňa precízne namiešané zmesi pre rôzne typy záhrad a účelu využitia, podľa konkrétnych farieb a tiež tie, ktoré ocenia ekologickí nadšenci.

 

cibuloviny hmyz

 


Hlavným obdobím výsadby okrasných cibuľovín, ktoré kvitnú na jar, sú jesenné mesiace. Nepremeškajte príležitosť. Výber je obrovský, či už v kamenných obchodoch alebo v e-shopoch. Ak si netrúfate vyskladať výsadbu z jednotlivých cibuliek, môžete si zaobstarať a využiť už namiešané zmesi. Obsahujú rôzne druhy cibúľ ale aj hľúz, ktoré rozkvitajú postupne počas jarných mesiacov. K dispozícii budete mať aj návod ako jednotlivé cibuľky vysadiť. 


Zmesi cibuľovín si môžete vybrať podľa toho, aká farba je vám najbližšia alebo sa bude hodiť do vašej záhrady. Iné zmesi sú určené pre pestovanie na záhonoch, iné sa viac hodia na výsadbu nádob. V ponuke nájdete už aj veľmi špecifické zmesi, napríklad také, vďaka ktorým si vytvoríte v záhrade porast lákajúci pestrofarebné motýle. V balení je 80 kusov, čo vám vystačí na výsadbu plochy s rozlohou 1 m2. Ak napríklad chcete pomôcť včelám, vysadiť si môžete inú zmes cibuľovín, ktorá obsahuje druhy hojne navštevované včelami. V balení je 40 kusov. Vaša záhrada aj vďaka tomuto môže získať punc jedinečnosti.


Rozhodne sa vyplatí experimentovať, vyskúšať niečo nové a iné. Okrasné cibuľoviny v tomto smere poskytujú ohromné možnosti.


Zdroj a foto: Vypestuj.sk

 

 

Pin It