Pohľad na zeleň vo vegetačných nádobách môže byť prívetivejší. Stačí sa postarať o to, aby nebol príliš viditeľný povrch substrátu.

 

brockytony uvod

 


Poslúžiť pri tomto zámere môže aj zaujímavá novinka, netradičné farebné rastové médium Brockytony. Rastlinám, dokonca aj tým, ktoré nekvitnú, dodá farebnosť a zároveň podporí ich vitálnejší vzhľad. Hodí sa pre interiérové aj exteriérové výsadby, hydroponické pestovanie, dekoratívne mulčovanie aj vytváranie rôznych interiérových dekorácií.


Novinka je dostupná vo viacerých farebných verziách. Dekoratívna vrstva gulôčok na povrchu substrátu alebo aj na jeho boku, zlepšuje celkové vnímanie rastliny a pomôže jej zapadnúť do daného prostredia.
Pri zalievaní zostáva prostredie okolo rastliny čisté a suché. Substrát v črepníku si udrží dlhšie vlhkosť, granule zároveň absorbujú prebytočnú vlahu a podľa potreby ju uvoľňujú pre korene rastlín. Súčasne je umožnené, aby sa ku koreňom dostával aj kyslík. Rovnomerne rozložená vrstva tejto novinky zeleň chráni, zabraňuje napríklad rozvoju plesní.

 

brocky 5

 


Novinka má tvar guľôčok a pozostáva zo 100% minerálnej hliny. Použité farebné pigmenty a výrobné postupy sú priateľské k životnému prostrediu a ekologické.

 

brocky 2

 

 

Zdroj: brockytony, www.vypestuj.sk 

Pin It