Zohnať čerstvú vodu je často pre vtáky v záhradách problematické. Týka sa to hlavne lokalít, kde sa vodné zdroje nevyskytujú alebo rýchlo vysychajú. Aké môže byť riešenie?

 

plastiapitko

 

Plastia, česká rodinná firma, ktorá vyrába rôzne potreby pre dom aj záhradu prináša na trh novinku – vtáčie napájadlo. Zaujme moderným dizajnom a praktickosťou. Zapadne do každej záhrady, ozdobiť môže aj balkón alebo terasu.
Napájadlo stačí upevniť na kôl alebo stabilnú tyč a umiestniť na zvolené miesto. Údržba je jednoduchá – najrýchlejšie ho očistíte vodou, kartáčikom na ruky a s riasami si poradí octový roztok. Žiadne chemické prípravky nebudú potrebné. Vybrať si môžete z troch farebných prevedení – zelenej, krémovej a šedej.


Vtáky potrebujú piť počas celého roka, napájadlo môžete využiť preto nielen v lete. Voda v ňom by mala byť vždy čerstvá, preto je nutné pravidelne ju vymieňať a napájadlo zhruba raz za týždeň dôkladne vyčistiť.
Odporúčame napájadlo umiestniť do tieňa, aby nedochádzalo k jeho zanášaniu riasami a voda sa príliš nevyparovala. Vyberte si preň prehľadné miesto, aby vtáky neboli zaskočené niektorým prirodzeným predátorom.
Napájadlo poslúži aj na osvieženie vtáctva – počas kúpeľa si čistia perie a zbavujú sa parazitov. Do napájadla vložte aj niekoľko kameňov, ktoré budú čiastočne vyčnievať nad hladinu vody. Poslúžia ako malá pristávacia plocha pre motýle, včely a čmeliaky.


Napájadlá sú súčasťou produktovej rady Urbalive, ktorá vznikla s cielom uľahčiť cestu k prírode, zdravému životnému štýlu a udržateľnosti prírodných zdrojov.

 

pitko zahrada

 


Napájadlá si môžete kúpiť v e-shope www.plastia.eu

 

Zdroj: Plastia

Pin It