Už tradične patrí koniec zimy výstavám orchideí. Okrem tých, ktoré sa konajú na Slovensku a v Česku, môžete za týmito rastlinami vycestovať aj do susedného Rakúska.

orchidei klosterneuburg

 


V prostredí nádherného a veľkolepého rakúskeho kláštora Klosterneuburg, neďaleko Viedne, môžete navštíviť v dňoch 9.- 24. marca 2019 veľkolepú prehliadku orchideí a ďalších rastlín pochádzajúcich z trópov. Momentálne je najväčšia svojho druhu v Rakúsku, uskutoční sa na ploche 2000 m2. Výstava je skvelou príležitosťou na nákup týchto rastlín. Zároveň je pripravené odborné poradenstvo pre pestovateľov, zaujímavý sprievodný program a samozrejme ohromné množstvo inšpirácií.


V samotnom Rakúsku sa orchidey pestujú od 19. storočia, boli obľúbeným zberateľským artiklom. Množstvo zaujímavých druhov a rarít bolo sústredených a pestovaných už v minulosti hlavne na viedenskom zámku Schönbrunn.
V Klosterneuburgu je možné uvidieť nielen známe ale aj málo poznané a netradičné druhy. Výstava sa uskutočňuje dvanásty krát a aj zásluhou kláštorného záhradníka Josef Bauera sa tamojšia oranžéria a priestory premenia na zážitkový tropický raj.


Zdroj: Stift Klosterneuburg

Pin It