Rok 2019 sa ponesie v znamení troch záhradných trendov: „Elementy úrody“, „Mäkké pristátie“ a „Nové hranice“. Zaujímavú úlohu v trende „Nové hranice“ budú mať letné cibuľoviny.

 

letnecibule v


Všetky tieto tri trendy sa spoločne nazývajú „Pretrhnutie väzieb“. Inými slovami, je na čase narušiť staré a zaužívané a vydať sa novým smerom. Zmeny prichádzajú závratnou rýchlosťou a aj preto je potrebné pretrhnúť staré väzby. Akokoľvek je zaujímavá a vzrušujúca, zmena so sebou prináša aj určitú mieru stresu a stratu kontextu. Pôvodné istoty už nie sú naďalej isté a vzniká chaos. Ale žiadna inovácia nemôže vzniknúť bezo zmien. Pokiaľ chcete dať priestor inovácii, budete sa musieť zmieriť s chaosom. Aspoň na určitý čas.

 

letnecibule3

ZELENÉ PROSTREDIE

Neustále sa na nás valia vlny nových technológií. A aj keď nám výrazne uľahčujú každodenný život, vedú tieto technológie aj k potrebe zdravších životných podmienok: potrebujeme nájsť tú správnu rovnováhu medzi telom a mysľou. V praxi to znamená vyvážiť tieto technológie štedrou dávkou darov prírody. A keď hovoríme o daroch prírody, tak nemôžeme nespomenúť príťažlivú energiu letných cibuľovín. Oproti tým jarným stoja mierne v úzadí, pričom ponúkajú zaujímavé príležitosti na obohatenie exteriéru. Záhrade dávajú presne to, čo chceme: svieži, jasný a moderný vzhľad. Hoci sa teraz blíži zimné obdobie, je to ideálna príležitosť viac sa s nimi zoznámiť a naplánovať ich kúpu. V predaji sú často už od konca zimy.

 

letnecibule2

TALENTY PRÍRODY

Letné cibuľoviny, kam patria napríklad ľalie, georgíny a gladioly, dodávajú súčasným trendom moderný vzhľad. Kombináciou kvetín v utopických farbách a neskutočných tvaroch vznikne pocit technologického pokroku spolu s uvoľnenou atmosférou bez naháňania, ktorú tak veľmi potrebujeme. Studené pastelové farby od svetlých až po tmavé odtiene sa miešajú so živými intenzívnymi farbami a vďaka tomu záhrada vyzerá sviežejšia ako predtým. Gladioly a ľalie majú v tomto smere rozhodne talent od prírody.


Pripravil: dk
Zdroj a foto: iBulb

Pin It