Zaujímavou novinkou pre majiteľov záhrad je systém Fliwer. Nejde o tradičné elektronické programovacie zariadenie ako všetky ostatné produkty na trhu so zavlažovaním. Ide o sofistikovaný systém, riadený umelou inteligenciou.

 

fliwer v

 

Zariadenie presne vie, aké rastliny sa nachádzajú vo vašej záhrade. Rozpoznáva ich skutočné potreby, nepretržite analyzuje ich prostredie, dokáže pritom konať samostatne a majiteľa záhrady neustále informuje o tom, čo sa deje.

 

Fliwer Sensor je umiestnený v priestore zelenej plochy, o ktorú sa chcete starať. Jeho úlohou je zisťovať všetky hodnoty pôdy a monitorovať skutočné podmienky prostredia, kde žijú vaše rastliny. Nepretržite zisťovanými hodnotami sú svetlo, vlhkosť vzduchu a teplota prostredia, elektrická vodivosť pôdy a jej vlhkosť.

 

Počet senzorov, ktoré je potrebné nainštalovať, nebude závisieť od veľkosti plochy alebo počtu rastlín, ale od počtu fyziologicky odlišných plôch. Napríklad zelený trávnik sa bude považovať za plochu úplne odlišnú od zeleninovej záhrady. Je to logické pretože pôdne podmienky a potreby rastlín, ktoré sa tam nachádzajú, sa od seba navzájom výrazne odlišujú. Ku každej z týchto plôch teda bude priradený Fliwer Sensor (ktorý bude sledovať ich podmienky) a budú- nezávisle jedna od druhej- riadená systémom Fliwer.

 

Zdroj: www.zavlazovanie.sk

 

Pin It