Vypestovať si priesady okrasných alebo úžitkových rastlín môžete aj celkom inak ako doteraz. Trendovo, rýchlo a ekologickejšie. Vyskúšajte UGroCoco.

 

UGroCube v

 

Ekologicky šetrné rastové médium Kokosové kocky 10x10 cm v pestovateľskom vrecku sú praktickým, rýchlym a pohodlným riešením pre pestovanie priesad a malých rastliniek. Vrecko iba otvoríte, postavíte na misku a zalejete približne 500 ml čistej vody.

 

Po asi 4 minútach kocka zväčší svoj objem a je pripravená na zasadenie priesady s kokosovou tabletou alebo priamo semienka. Na vypestovanie priesad tak nie je potrebný ďalší kvetináč.

 

UGroCoco je rad kvalitných rastových médií bez obsahu rašeliny. Navrhnuté sú pre najlepšie výsledky so zakoreňovaním a pestovaním. Použitím UgroCoco pomáhate znížiť uhlíkovú stopu a zachovať rašeliniská, ktoré sú domovom mnohých vzácnych organizmov a životne dôležitým biotopom, mnohých rastlín a živočíchov.

 

kokosove tablety b

 

Prečo uprednostniť UGroCoco?

 

  • neutrálne pH, niektoré druhy rastlín sú veľmi citlivé na pH pôdy a v kyslejšom prostredí neklíčia, UGroCoco má pH neutrálne a kyslosť ľahko zálievkou prispôsobíte potrebám pestovanej rastliny,
  • výrobky UGroCoco sú vyrobené z kokosu so zníženou hladinou sodíka a draslíka. Tým je zabezpečená lepšia vstrebateľnosť pridávaných živín pre rastlinu,
  • optimálny pomer vody a vzduchu, vynikajúce vlastnosti ako vzdušnosť a zadržiavanie vody pomáhajú koreňovému systému rastliny a rastlina rastie rýchlejšie a lepšie,
  • trichoderma Harzianum- kokos je prirodzene bohatý na tento mikroorganizmus, ktorý bojuje proti hnilobe koreňov a podporuje zdravý rast rastliny.

 

Zdroj: Presto/Vypestuj.sk

Pin It