Novinka je ideálna pre údržbu malých a stredne veľkých trávnatých plôch, napríklad pri rodinných domoch, až do veľkosti plochy 1000 m2.

 

kosacka vsthl

 

Záhrada je ideálnym miestom k relaxácii a načerpaniu novej energie po náročnom dni v práci. Robotická kosačka iMow MI 422 PC sa postará o to, aby ste mali pripravenú príjemnú zelenú oázu s perfektným trávnikom neustále pripravenú. Kosačku môžete programovať s ohľadom na denný režim či aktuálne potreby. Trávnik tak môžete mať pokosený a kosačku zaparkovanú v dokovacej stanici dávno predtým, ako sa začnete venovať svojim voľnočasovým aktivitám.

 

iMow MI 422 PC je možné ovládať pomocou smartfónu či tabletu a aplikácie Viking iMow. Inteligentným zariadením môžu užívatelia vzdialene meniť a kontrolovať plán kosenia, sledovať momentálnu polohu kosačky, alebo aktuálne údaje o postupe práce. Robot má prístup k internetu pomocou dátového pripojenia, ktoré je zahrnuté v cene kosačky. Aplikácia Viking iMow je bezplatne k dispozícii na stiahnutie v obchodoch iTunes pre platformu iOS a Google Play pre platformu Android.

 

Jednoduchá obsluha robotickej kosačky

 

Programovanie bolo zámerne navrhnuté čo najjednoduchšie, aby ho bez problémov zvládol aj menej technicky zdatný používateľ. Zostavením plánu kosenia prevedie užívateľa krok za krokom sprievodca, ktorý na základe veľkosti pozemku automaticky spočíta týždenný plán a rozdelí ho na jednotlivé dni. Uvedený plán kosenia si potom majiteľ môže upraviť podľa svojich predstáv. Oblasť trávnika, ktorá má byť kosená, je vyznačená po svojom obvode špeciálnym káblom. iMow sa podľa neho pri kosení orientuje a podľa spôsobu vytýčenia identifikuje, ktoré miesta má, alebo naopak nemá kosiť. Ak sú v záhrade napríklad vysedené okrasné kvetiny, ktoré by si kosačka mohla zameniť s trávnikom, stačí ich ohraničiť obmedzovacím káblom a iMow sa im vyhne.

 

Robotický prístroj vždy bezpečne nájde cestu aj pozdĺž členitých zákutí. Ani stúpanie pre túto novinku nepredstavuje žiaden problém. Kosačka WIKING MI 422 PC zdolá aj 40-percentný sklon terénu a je schopná prekonať schod až do výšky 2 cm. Ak máte malý obrubník medzi trávnikom a dlažbou, hravo si s ním poradí. Poradí si aj v situácii, kedy akumulátoru hrozí celkové vybitie alebo sa vonku rozprší, čo rozpozná dažďovým senzorom. V takomto prípade sa stroj sám vráti do dokovacej stanice, ktorá môže byť umiestená aj mimo plochy trávnika, vo vzdialenosti až 12 metrov od hranice udržiavanej plochy. Pri ceste späť do dokovacej stanice si tiež iMOW zvolí vždy rôzne trasy návratu, aby bol trávnik uchránený nadmernej záťaže na tých istých miestach.

 

Dokonalá starostlivosť o trávnik

 

Robotická kosačka rozozná hustotu trávneho porastu a tomu operatívne prispôsobí rýchlosť pojazdu. Stablá trávy jemne mulčuje a pokosený materiál je tak ľahko zapracovaný do trávnej mačiny. Týmto spôsobom vracia živiny ihneď do pôdy ako organické hnojivo. To, že celkom odpadá klasický problém, čo s pokosenou trávou, je zrejmé. S týmto dôkladným a spoľahlivým záhradník potom ostáva čas už iba na jedno – záhradu si užiť.

 

Veľká pozornosť je pri výrobe kosačiek iMow venovaná samozrejme aj bezpečnosti. Kosačky iMow už tradične spĺňajú prísne bezpečnostné požiadavky na prevádzku. Každá z nich naviac funguje iba v spojení s „vlastnou“ dokovacou stanicou, ktorá je individuálne pre ňu naprogramovaná. Krádežou samotného stroja si teda prípadný záujemca veľmi nepomôže.

 

Zdroj: Stihl

Pin It