Vyskúšajte pestovať rastliny inak. Zabudnite na plastové črepníky, nebudete potrebovať ani tie hlinené. UGroBag je ekologický a flexibilný kvetináč vyrobený z juty (100% prírodný materiál).

 

ugrobag v

 

UGroBag zaisťuje lepšie prevzdušňovanie koreňov a zabraňuje ich cykleniu. Je biologicky odbúrateľný a môžete ho pokojne zakopať do pôdy, či kompostovať.

 

Kvetináč z juty poskytuje zdravšie prostredie pre rastlinu a poskytuje jej lepšie prevzdušnenie koreňov. Navyše zabraňuje tomu, aby sa korene cyklili a umožňuje im vrásť do vlákna materiálu.

 

juta 01

 

Juta je biologicky odbúrateľný a 100% prírodný materiál z rastlinných vlákien, ako celulóza a lignín, získaný z jutovej rastliny. Juta je šetrná k životnému prostrediu, rastúca juta nevyžaduje veľké plochy, zachováva prirodzenejšie biotopy a pôvodnú divočinu pre rozkvet ďalších druhov. Rastliny juty dokážu absorbovať až 15 ton oxidu uhličitého a uvoľniť 11 ton kyslíka, čím sa čistí životné prostredie.

 

UGroBag je vhodný pre interiérové aj exteriérové rastliny. Ideálne je podložiť misku pod kvetináč.

 

juta 02

 

Zaujímavú novinku v ekologickom duchu môžete používať nielen ako vrecko na pestovanie, ale aj ako praktickú nádobu na rôzne drobnejšie záhradné vecičky alebo na dekoráciu.

 

Zdroj a foto: Presto / Vypestuj.sk

Pin It