Ak nemáte kvetináče so samozavlažovacím systémom, praktickým pomocníkom pre vás môže byť zaujímavá novinka - samozavlažovací vankúšik Hydrobox.

 

hydrobox v

 

Vďaka tejto praktickej súčasti moderného pestovateľa už nebudete musieť prosiť susedov, aby vám počas vašej neprítomnosti chodili zalievať rastliny.


Ako Hydrobox funguje? Pred použitím vankúšik položíte do krabičky s vodou a necháte ho 10-15 minút, aby do seba nasiakol vodu. Následne ho vložíte na dno kvetináča, do jeho stredu, alebo čo najbližšie ku koreňom rastliny. Najväčší typ vankúšika je určený na použitie priamo v záhrade pri výsadbe stromov, tují alebo krov.

 

Samozavlažovací vankúšik Hydrobox je ekologicky šetrný, korene rastlín cezeň prerastú a spolu až 3 roky žijú v symbióze. Po troch rokoch, až si rastlinka vytvorí silný koreňový systém, sa vankúšik rozpadá. Počas tejto doby však zalievate až o polovicu menej - šetríte svoj čas a peniaze.

 

hydrobox postup

 

Hydrobox zabraňuje vysychaniu a ochraňuje rastlinu pred vädnutím. Zároveň likviduje prebytok vody v pôde, aby rastlina nehnila. Novinka je vhodná pre výsadbu nových rastliniek - zvyšuje úspešnosť zakorenenia sadeníc.

 

Ako vankúšik používať, ako funguje a najčastejšie otázky nájdete na www.hydrobox.cz.

Pin It