zberac ovocOnedlho tu máme pravú jeseň. Záhrady sa zaplnia popadaným ovocím a nás čaká jeho pozbieranie. Pre každý kúsok ovocia sa však už nie je potrebné prácne zohýbať. Na pomoc prichádza zaujímavá novinka.


Značka Gardena predstavuje praktickú novinku v podobe zberača spadnutého ovocia. Otočný zberač môžete jednoducho nasadiť na akúkoľvek násadu Gardena combisystem. Rolovaním ho posúvate po pôde alebo trávnatej ploche v ovocnom sade a vďaka pružným plastovým vzperám zbierate ovocie s veľkosťou 4-9 centimetrov v priemere.

 

Väčšie plody zasa môžete jednoducho nabrať praktickou lopatkou na boku zberača, alebo sa s ňou môžete dostať na menej prístupné miesta pod stromami a krami. Rovnakým bočným otvorom potom plody presypete do koša či nádoby, bez toho, aby ste sa museli zohýbať. Nie sú potrebné žiadne ďalšie nástroje, manipulácia s týmto pomocníkom je veľmi jednoduchá a rýchla. Nechajte vaše ratolesti nech zbierajú úrodu do košíkov a vy si šetrite chrbát a energiu.

 

K zberaču ovocia sa hodia všetky násady Gardena combisystem bez ohľadu na materiál, z ktorého sú vyrobené (drevo, hliník) alebo ich dĺžku (13, 15, 180 cm). Zberač jednoducho nasuniete na násadu a pevne zaskrutkujete. Potom už len môžete prechádzať po trávniku so stopercentným nasadením.
Túto praktickú pomôcku oceníte aj pri zbieraní popadaných orechov alebo gaštanov.

Pin It