weberZnačka Weber prichádza s novými briketami, ktoré boli vytvorené na základe požiadaviek fanúšikov grilovania. Ich vývoj trval dva roky a výsledkom je prvotriedne palivo.


Ide konkrétne o vankúšiky s veľkosťou 60 x 55 milimetrov, vyrobené stlačením zo zuhoľnateného dreva, škrobu a vody – teda zo stopercentne prírodných zložiek. Ich tvar a drážky na okrajoch, vylepšujúcich prúdenie vzduchu, spôsobujú, že sa každý kúsok zapáli skutočne rýchlo. Veľká hustota zabezpečuje, že brikety horia a poskytujú žiar dlho – až po dobu troch hodín. Vďaka ich veľkej tvrdosti je navyše značne znížené množstvo prachu, ktoré sa z nich uvoľňuje. Hodia sa do každého grilu na drevené uhlie. Brikety sú v ponuke v balení po 2kg, 4kg alebo 8kg.

 

TIP: Najjednoduchšia cesta, ako brikety rozžeraviť, je použiť zapaľovací komín Weber: stačí naplniť požadované množstvo paliva, na palivovom rošte grilu zapáliť niekoľko podpaľovacích kociek a postaviť nad ne komín. Brikety sú vhodne rozžeravené akonáhle je ich povrch biely. Potom ich už stačí len nasypať do grilu a grilovať.

 

Zdroj: redakcia

Pin It