fiskars novinkaPrerezávanie konárov drevín v záhrade si vyžaduje silu a presnosť. Fiskars už pred dvadsiatimi rokmi vyvinul patentovaný strihací mechanizmus PowerGear™.Teraz prichádza so zaujímavými novinkami.


Prieskumy dokazujú, že je to stále najúčinnejší pracovný nástroj na trhu. Použitie trojstupňového ozubeného kolieska strojnásobuje strižný výkon a rovnomerne rozdeľuje pôsobiacu silu. Nové nožnice na vetvy Fiskars majú lepší ergonomický tvar a sú pohodlnejšie na použitie. Na rýchle prerezanie slabších vetiev sú určené nové nožnice Fiskars Solid™.

 

Nové nožnice na vetvy Fiskars PowerGear™ sú trikrát výkonnejšie než tie bežné. Ich ergonómia bola vylepšená tak, že strižný výkon môže byť vďaka technológii PowerGear™ využitý na maximum. Držadlá nožníc sú vyrobené z protišmykového a mäkkého kompozitného materiálu SoftGrip™. Nožnice výborne padnú do ruky a ponúkajú pevný úchop i v prípade, že sú ruky vlhké alebo je na nich zemina. Nový výber materiálu zároveň poskytuje väčšie pohodlie a bezpečnosť pri práci. Držadlá sú z ľahkého a odolného hliníka, čo ich zároveň robí vode odolnými. Precízne spodné ostrie je z nerezovej ocele a je potiahnuté nepriľnavým PTFE povrchom, ktorý redukuje trenie a zabraňuje tomu, aby sa odštiepené kusy vetiev prichytávali na čepele. Výsledkom je tak čistý a hladký povrch, ktorý sa ľahko udržiava.

 

Najčastejšou chybou v prerezávaní je, že je konár odstrihnutý buď príliš blízko, či naopak, ďaleko od kmeňa stromu. To spôsobuje, že strom využije všetku svoju energiu na to, aby boli tieto chyby v prerezávaní napravené a rastlina je tak náchylnejšia na choroby. „Spodná čepeľ dvojčepeľových nožníc PowerGear™ X sa dá nastaviť na správnu vzdialenosť od kmeňa tak, aby bol výsledok prerezávania čo najlepší,“ hovorí Jari Ikäheimonen, globálny obchodný manažér Fiskars.
Nový rad PowerGear™ X series zahŕňa tri dvojčepeľové nožnice a jedny nákovkové nožnice.

 

Dvojčepeľové nožnice sú vhodné na čerstvé drevo a na precízne prerezávanie. Nákovkový model má jednu čepeľ, ktorá postupne prechádza do nákovkovej časti. Je najvhodnejší na prerezávanie silného a suchého dreva a na úkony, kde nie je treba čistý rez. Nožnice môžu byť použité na rezanie vetiev hrubých až 5 cm. V závislosti na konkrétnom modeli môžu nožnice dosiahnuť až do výšky troch metrov. Dvojčepeľové nožnice majú optimálny uhol roztvorenia, ktorý príliš nezaťažuje svaly na rukách. Sú vyrobené z ľahkého kompozitného materiálu a vďaka svojim nie príliš veľkým rozmerom sa skvele hodia i do menších rúk. Vďaka tomu je výrobok najodolnejší zo všetkých radov nožníc Fiskars. Horná rukoväť je z mäkkého SoftGrip™ materiálu a zaisťuje bezpečný a pohodlný úchop.

 

Nožnice PowerGear™ a Fiskars Solid™ sú dostupné u vybraných predajcov od začiatku roka 2016.

 

Zdroj: Fiskars

 

fiskar ilustrak

Pin It