Ide o novú praktickú príručku s návodmi a tipmi pre pestovanie húb v domácich podmienkach, v byte, na terase aj v záhrade.

 

vse


Pre tých, ktorí chcú získať prvé pestovateľské skúsenosti, sú v knihe odporúčania na 17 druhov húb vhodných pre domáce pestovanie.


Veľa druhov jedlých húb sa dá bez problémov pestovať v záhrade, na terase alebo priamo v dome alebo pivnici. Čerstvými hubami sa tak možno zásobovať celoročne a kedykoľvek si na nich pochutiť. V príručke Všetko o pestovaní húb nájdete jednoduché a zrozumiteľné návody, ako si huby môžete sami vypestovať, starať sa o ne a ako ich spracovať v kuchyni. Kniha obsahuje najdôležitejšie tipy pre domácich pestovateľov húb: substráty, spôsoby pestovania v interiéri a vonku, správne metódy očkovania a starostlivosti, tipy, ako celý rok žať, skladovať a konzervovať jedlé huby a podrobné popisy najobľúbenejších druhov húb ideálnych pre pestovanie doma, ktoré nie sú náročné na starostlivosť, rýchlo rastú a dajú sa rôznorodo využiť. Nechýbajú ani tipy na najvhodnejšie stanovište pre pestovanie – od tienistých miest v záhrade, cez hrantíky na balkóne či dokonca v byte.


„V záhrade rastú huby na miestach, ktoré sú pre zeleninu, ovocie či bylinky príliš tienisté. Či už ich budete pestovať v debničkách, balíkoch slamy, alebo v špeciálnych hotových substrátoch, pokiaľ im doprajete správnu starostlivosť, bohatá úroda chutných a neobvyklých húb vypestovaných doma je zaručená. Na dostatočne zatienenom mieste môžu dokonca rasť v kvetináči alebo hrantíku na balkóne či terase. Mnohým hubám sa tiež skvelo darí tiež v interiéri, kde ich je možné pestovať po celý rok – napríklad v kuchyni alebo kúpeľni, na okennom parapete alebo v tmavšom zákutí bytu,“ uvádza v knihe Všetko o pestovaní húb jej autor Folko Kullmann.


Zdroj: Vydavateľstvo KAZDA

 

Pin It