Nájdete ju len pár krokov od Smolenického zámku na úpätí Malých Karpát. Je súčasťou zaujímavého areálu spoločnosti Včelco.

 

vcely smolenice


V areáli nájdete rozľahlú záhradu s množstvom nádherne rozkvitnutých trvaliek – teraz sú to najmä typické druhy jesenného obdobia, s pestrým sortimentom okrasných tráv, drevín, voňavých byliniek a úžitkových rastlín. Ich spoločnosťou vlastnosťou je najmä to, že ich obľubujú včely. V záhrade je zakomponovaných viacero vzdelávacích prvkov a informačných panelov, kde sa môžete dozvedieť viac o živote včiel. Môžete sa túlať pomedzi záhony, objavovať a spoznávať, posedieť si na rôznych miestach, načerpať množstvo inšpirácií ako si výsadbu priateľskú k včelám vytvoriť doma alebo máte príležitosť príjemne relaxovať uprostred množstva kvetín a vôní. Počas sezóny je možné zúčastniť sa aj komentovanej prehliadky tejto záhrady.


Vo firemnej predajni, ktorá sa nachádza pri hlavnom vstupe, si môžete vybrať z pestrého sortimentu medov, medovín a Včeloviny, medového piva Medobeer, medového destilátu Medovec a rôznych ďalších včelích produktov. Tým aj podporíte to, že takáto záhrada existuje. Zároveň sa tu dá posedieť v kaviarni a na jej terase sa pokochať výhľadom na krásne rozkvitnuté a slnečnými lúčmi zaliate kvetinové záhony.


Zdroj: Včelco, Včelovina

 

Pin It