Zvykli ste si počas zimy v záhrade na vtáčich návštevníkov? Zaobstarajte si kŕmidlo a napájadlo v jednom! Radosť z pozorovania hravých operencov si užijete celoročne.

 plastia krmidlo napajadlo 3v1


Vedeli ste, že v horúcich letných dňoch je pre vtákov voda často horšie dostupná než kŕmenie uprostred zimy? Česká spoločnosť Plastia vyvinula v spolupráci s Českou ornitologickou spoločnosťou novinku: kŕmidlo – napájadlo Robin, ktoré využijete od jari do zimy. V zime vložíte do zásobníka lojové guľe alebo sypké krmivo, v lete využijete zásobník na vodu.


Lucie Hošková, zástupkyňa riaditeľa Českej ornitologickej spoločnosti, odporučila výrobok slovami: „Je veľmi univerzálny. Navyše je ľahký, jednoducho sa udržiava a znižuje riziko prenosu chorôb.


Kŕmidlo – napájadlo Robin 3v1 je dostupné v antracitovej alebo svetlo zelenej farbe. Súčasťou balenia sú tri zásobníky – jeden na sypkú potravu, druhý na lojové gule a tretí na vodu. Napájadlo môžete zavesiť pomocou šnúrky, alebo ho nasadiť na drevenú tyč. Kŕmdilá sú iba na zavesenie. V ponuke je aj varianta kŕmidlo Robin 2v1, ktorá ponúka iba dva zásobníky na potravu.


„Najviac sa nám páči variabilita výrobku. Dôležitá je však aj jeho bezpečnosť z hľadiska šírenia chorôb medzi vtákmi. Na ňu sa myslelo hneď v niekoľkých ohľadoch. Po prvé ide o závesné kŕmidlo, do ktorého vtáci nemôžu jednoducho zasadnút a znečistiť krmivo trusom. Po druhé je vymyselné tak, aby bol do veľkej miery obmedzený kontakt medzi vtákmi. A po tretie je vyrobené z plastového materiálu, ktorý sa jednoducho čistí a udržiava. Plast je navyše ľahký a odolný. Určite to nie je výrobok na jednu sezónu,“ uvádza L. Hošková.

 

plastia krmidlo napajadlo 3v1


Vedeli ste, že...


... vodu v napájadle by ste mali meniť ideálne denne, ale minimálne každý druhý deň?


... prípadné nečistoty a riasy jednoducho odstránime kefou a napájadlo môžeme dezinfikovať vodou s octom v pomere 9:1?


... napájadlo je potrebné umiestniť tak, aby k nemu nemohli ísť mačky a ďalší predátori?


... napájadlo slúži aj pre motýle, včely a ďalší hmyz. Pokiaľ im chcete zjednodušiť cestu k vode, vložíme do napájadla aj pár kamienkov?


... nie je chybou, ak sa obilie z kŕmidla vysype na zem? Niektorí vtáci, napríklad pinky alebo hrdličky, sa prednostne živia potravou práve zo zeme. Kŕmidlo tak môže prilákať viacero druhov.


Zdroj a foto: Plastia

Pin It