zahradny magazin leto hore2

instagrampinterest2

Vyberte si na terasu nové dizajnové tienenie

Možno je pre mnohých z vás predčasné riešiť zatienenie terasy v období, keď začína jar. Ostré slnečné lúče a tropické teploty sú tu však ani sa nenazdáte. Nie je niš horšie, ako keď vás niečo zaskočí nepripravených. Pripravte sa už teraz a užite si pohodové leto, napríklad aj v tieni novej štýlovej pergoly.

 

tienenie Climax velky perex

 

Vašu záhradu premení nová voľba možno na netradičnú oázu pokoja a relaxácie. Pre tých, ktorí hľadajú alternatívu k staromódnym vnútorným žalúziám, má CLIMAX v ponuke viaceré zaujímavé trendy.

 

Pohoda a relaxácia v tieni markízy

 

V prípade vonkajšieho posedenia na terase či balkóne sú vonkajšie markízy ideálna voľba. Nevyžadujú náročné stavebné úpravy, pritom poskytnú dostatok tieňa aj pre väčšie plochy a široký výber dezénov a látok z nich robí krásny architektonický doplnok.

 

Funkcionalistický čistý tvar predurčuje napríklad kazetovú markízu Noveta k umiesteniu na fasádach moderných rodinných domov. V ponuke je až do maximálnej šírky 6,5 metra s až 3,5 metra dlhým vysunutím. Markízu môžete ovládať pohodlne diaľkovým ovládačom, inteligentným telefónom, alebo riadenie zveriť senzorom a automatike.

 

Dizajnová markíza Kaseta chráni látku aj mechanizmus markízy pred poškodením a vplyvom počasia, vďaka čomu zostane markíza po dlhú dobu v dobrom stave. K markíze Kaseta je možné si objednať výsuvný volán, ktorý zatieni terasu aj v podvečer, keď je slnko nízko. Maximálne vysunutie je 4 metre a vďaka spojeniu viacerých markíz dohromady zatienime až 14 metrov dlhú terasu. Voliteľným doplnkom je svetelná lišta, ktorá osvieti priestor pod markízou aj po zotmení a vytvorí tak príjemnú atmosféru.

 

Pergola pre náročných

 

Nová bioklimatická hliníková pergola Espacio je ideálna pre všetkých náročných zákazníkov vyžadujúcich to najlepšie. Bezchybne pracuje za akéhokoľvek počasia a v každom ročnom období. V oblastiach s miernym podnebím, kde nie sú snehové pokrývky príliš veľké, je možné pergolu využívať prakticky celoročne. Montuje sa na terasy rodinných domov, átria, verandy či záhradky reštaurácií.

 

Strechu tvoria hliníkové lamely, ktoré je možné naklápať až po uhol 140 stupňov a tým regulovať prenikajúce slnečné lúče a teplotu pod pergolou. Maximálny rozmer pergoly Espacio je 7 x 4,5 metra.

 

tienenie01.jpg tienenie02.jpg tienenie03.jpg tienenie04.jpg tienenie05.jpg tienenie06.jpg

 

Zdroj a foto: CLIMAX

Aktuálne novinky

Efektívnejšie zavlažovanie na základe potrieb rastlín

fliwer mZaujímavou novinkou pre majiteľov záhrad je systém Fliwer. Nejde o tradičné elektronické programovacie zariadenie ako všetky ostatné produkty na trhu so zavlažovaním. Ide o sofistikovaný systém, riadený umelou inteligenciou.

Rastlina mesiaca

Mäta, bylinka do nápojov aj záhonov

mata rm mMäta patrí v poslednej dobe k viac vyhľadávaným záhradným rastlinám. Vybrať si môžete dokonca z viacerých veľmi zaujímavých kultivarov. Mäta je trendová a moderná rastlina, jej pestovanie je veľmi jednoduché.

Záhradné prešľapy

Nesnažte sa magnóliu krotiť rezom

magnolia preslap mMagnólie patria k drevinám, ktoré zle znášajú rez. Ak sa preň napriek tomu rozhodnete, drevinu poškodíte, navyše stratí svoj charakteristický rastový tvar a aj regenerácia rezných rán bude veľmi zdĺhavá.

Čítať ďalej...

Grilovačka v záhrade aj na balkóne

weber ilustrak mJar sa tento rok ohlásila skôr ako inokedy a s teplými lúčami slnka je spojené aj grilovanie, stretávanie sa so susedmi, priateľmi či rodinou pri voňavých dobrotách. Nemáte záhradu a prepravovať ťažký gril na lúku za mesto je príliš obtiažne? Nevadí, so správne zvoleným grilom si grilovaciu oázu môžete vyčariť kdekoľvek!

Čítať ďalej...

Vyberte si na terasu nové dizajnové tienenie

tienenie maly perexMožno je pre mnohých z vás predčasné riešiť zatienenie terasy v období, keď začína jar. Ostré slnečné lúče a tropické teploty sú tu však ani sa nenazdáte. Nie je niš horšie, ako keď vás niečo zaskočí nepripravených. Pripravte sa už teraz a užite si pohodové leto, napríklad aj v tieni novej štýlovej pergoly.

Čítať ďalej...

Zimnú záhradu si môžete užívať celoročne

zimne zahrady mNielen krásu meniacej sa okolitej prírody je možné po celý rok pozorovať z útulného a teplého prostredia zimnej záhrady. Moderná konštrukcia nadčasového dizajnu zaručuje príjemnú klímu, bezpečnosť, komfortnejšie bývanie a z toho plynúcu pridanú hodnotu pre nehnuteľnosť. Stačí si len správne vybrať!

 

Čítať ďalej...

Rozsvieťte si letné terasy inak

farebne ziarovkyPoslúžia vám originálne LED dekoračné svietidlá. Zaujímavým trendom sú exteriérové žiarovkové reťaze alebo jemne svietiace retiazky, ktoré vyniknú na rôznych rastlinách a stromoch. V ponuke sú viaceré svietiace tvary a nápaditá môže byť aj farebnosť.

Čítať ďalej...