zahradny magazin jar 001

instagrampinterest2

Vyberte si na terasu nové dizajnové tienenie

Možno je pre mnohých z vás predčasné riešiť zatienenie terasy v období, keď začína jar. Ostré slnečné lúče a tropické teploty sú tu však ani sa nenazdáte. Nie je niš horšie, ako keď vás niečo zaskočí nepripravených. Pripravte sa už teraz a užite si pohodové leto, napríklad aj v tieni novej štýlovej pergoly.

 

tienenie Climax velky perex

 

Vašu záhradu premení nová voľba možno na netradičnú oázu pokoja a relaxácie. Pre tých, ktorí hľadajú alternatívu k staromódnym vnútorným žalúziám, má CLIMAX v ponuke viaceré zaujímavé trendy.

 

Pohoda a relaxácia v tieni markízy

 

V prípade vonkajšieho posedenia na terase či balkóne sú vonkajšie markízy ideálna voľba. Nevyžadujú náročné stavebné úpravy, pritom poskytnú dostatok tieňa aj pre väčšie plochy a široký výber dezénov a látok z nich robí krásny architektonický doplnok.

 

Funkcionalistický čistý tvar predurčuje napríklad kazetovú markízu Noveta k umiesteniu na fasádach moderných rodinných domov. V ponuke je až do maximálnej šírky 6,5 metra s až 3,5 metra dlhým vysunutím. Markízu môžete ovládať pohodlne diaľkovým ovládačom, inteligentným telefónom, alebo riadenie zveriť senzorom a automatike.

 

Dizajnová markíza Kaseta chráni látku aj mechanizmus markízy pred poškodením a vplyvom počasia, vďaka čomu zostane markíza po dlhú dobu v dobrom stave. K markíze Kaseta je možné si objednať výsuvný volán, ktorý zatieni terasu aj v podvečer, keď je slnko nízko. Maximálne vysunutie je 4 metre a vďaka spojeniu viacerých markíz dohromady zatienime až 14 metrov dlhú terasu. Voliteľným doplnkom je svetelná lišta, ktorá osvieti priestor pod markízou aj po zotmení a vytvorí tak príjemnú atmosféru.

 

Pergola pre náročných

 

Nová bioklimatická hliníková pergola Espacio je ideálna pre všetkých náročných zákazníkov vyžadujúcich to najlepšie. Bezchybne pracuje za akéhokoľvek počasia a v každom ročnom období. V oblastiach s miernym podnebím, kde nie sú snehové pokrývky príliš veľké, je možné pergolu využívať prakticky celoročne. Montuje sa na terasy rodinných domov, átria, verandy či záhradky reštaurácií.

 

Strechu tvoria hliníkové lamely, ktoré je možné naklápať až po uhol 140 stupňov a tým regulovať prenikajúce slnečné lúče a teplotu pod pergolou. Maximálny rozmer pergoly Espacio je 7 x 4,5 metra.

 

tienenie01.jpg tienenie02.jpg tienenie03.jpg tienenie04.jpg tienenie05.jpg tienenie06.jpg

 

Zdroj a foto: CLIMAX

Aktuálne novinky

Kvitnutie levandúľ podporí vhodný substrát

substrat levandule mLevanduľa patrí v poslednej dobe k viac pestovaným okrasným rastlinám. Pestuje sa na záhonoch aj v nádobách. Doteraz však nebol pre túto rastlinu k dispozícii špeciálny substrát. Do ponuky ho v tomto roku zaradila značka Forestina.

Rastlina mesiaca

Srdcovka, rastlina pre romantikov

srdcovka maly perexTáto nádherná a krehko pôsobiaca trvalka, bola kedysi bežnou súčasťou záhrad. Aktuálne sa do nich vracia, obľuba tejto rastliny opäť narastá. Pestovať ju možno v tradičnej vidieckej aj modernej mestskej záhrade.

Záhradné prešľapy

Len nie tam, kde je prvé voľné miesto

preslap14Jar je obdobím, kedy sa mnohí vyberáme za nákupom rastlín. Dobré je však nakupovať s rozvahou. Ak sa pre rastliny rozhodnete, mali by ste vopred vedieť kam ich doma umiestnite.

Čítať ďalej...

Túžite po krásnej záhrade? Plánujte a premýšľajte!

foto1 mZáhrada je dokonalé miesto na trávenie voľného času a oddych. Zatiaľ čo zimné mesiace sú vhodné na premyslenie jarných úprav a plánovanie, s ich realizáciou už môžete začať od marca.

Čítať ďalej...

Vyberte si na terasu nové dizajnové tienenie

tienenie maly perexMožno je pre mnohých z vás predčasné riešiť zatienenie terasy v období, keď začína jar. Ostré slnečné lúče a tropické teploty sú tu však ani sa nenazdáte. Nie je niš horšie, ako keď vás niečo zaskočí nepripravených. Pripravte sa už teraz a užite si pohodové leto, napríklad aj v tieni novej štýlovej pergoly.

Čítať ďalej...

Zimnú záhradu si môžete užívať celoročne

zimne zahrady mNielen krásu meniacej sa okolitej prírody je možné po celý rok pozorovať z útulného a teplého prostredia zimnej záhrady. Moderná konštrukcia nadčasového dizajnu zaručuje príjemnú klímu, bezpečnosť, komfortnejšie bývanie a z toho plynúcu pridanú hodnotu pre nehnuteľnosť. Stačí si len správne vybrať!

 

Čítať ďalej...

Záhradná sezóna je v plnom prúde. Nechýba vám ešte niečo?

geis maly perexMesiac máj patrí k najkrajším obdobiam v roku. Všetko kvitne a majitelia záhrad, najmä tí, čo majú skleníky či fóliovníky, sa už tešia z prvých reďkoviek a šalátov. V záhrade je vždy veľa práce a nemali by ste zaspať na vavrínoch prvých tohtoročných pestovateľských úspechov.

Čítať ďalej...