zahradny magazin jar 001

instagrampinterest2

Slnečné Provensálsko v malom. Hitom je zbierka levandúľ

balkon levandula maly perexTak ako sa bude tomuto nízkemu voňavému kríku dariť na záhone, tak dobre porastie aj vo vegetačných nádobách. V tejto podobe ozdobí na dlhú dobu balkóny a terasy. Rôzne druhy levandúľ, s odlišným obdobím kvitnutia a v zaujímavých vegetačných nádobách, to je jeden z aktuálnych trendov súčasnosti.

Čítať ďalej »

Jarné kvetinové výsadby môžete umiestniť aj na zábradlie

kvety zabradlie maly perexAk obľubujete kvety a zeleň padne vám vhod záhrada. Ak ju nemáte môže vám poslúžiť aj balkón, či terasa. Zeleň sa však nemusí vojsť ani na sem. Zostáva vám stále ešte ďalšia možnosť – využiť zábradlie.

Čítať ďalej »

Balkón ako jedinečná oáza zelene. Poradíme vám, ako ju vytvoriť

balkon 2018 maly perexTúžite po rozkvitnutej oáze, ale nemáte záhradu? Skrášlite si svoj domov a vytvorte si na balkóne malý kúsok raja. Rozkvitnutý a voňavý balkón poteší nielen vás, ale aj vaše okolie.

Čítať ďalej »

Krušpány sa zelenajú celoročne. Môžete si ich aj krásne vytvarovať

kruspany maly perexKrušpán je efektná vždyzelená drevina. Uplatní sa nielen v záhradách, ale aj na vo vegetačných nádobách a následne na balkónoch a terasách. Hoci je táto rastlina v poslednej dobe poškodzovaná agresívnou vijačkou krušpánovou, nemal by to byť dôvod úplne sa vzdať jej pestovania.

Čítať ďalej »

Kamélie zaujmú kvetmi aj vonku. Niektoré z nich dokážu odolať mrazom

kamelia maly perexZima pomaly končí, jar je však stále v nedohľadne. Od marca sa už môžete potešiť na svojom balkóne, či terase aj niektorou z atraktívnych kvitnúcich rastlín. V nižších a chránených polohách môžete vyskúšať aj odolnejšie druhy kamélií.

Čítať ďalej »

Ovocným drevinám sa darí aj na balkóne

broskyna maly perexZáhradníčenie je pôžitok. Vzdať sa ho však nemusíte ani v prípade, že ste zabývaní v centre mesta. Stačí zapojiť fantáziu a hospodáriť s priestorom, ktorý máte k dispozícii.

Čítať ďalej »

Vŕby dobre porastú aj v črepníkoch. V tejto podobe skrášlia terasu

f1 maleMenšie okrasné vŕby sú vítanou pridanou hodnotou exteriéru, hlavne v skorom jarnom období. Ak nemáte záhradu, nemusíte sa myšlienky pestovania tejto nenáročnej dreviny vzdať. Porastie vám aj v primerane veľkej vegetačnej nádobe, na väčšom balkóne, či terase.

Čítať ďalej »

Skimia prekvapí svojim vzhľadom a nenáročnosťou

skimia 300x200Skimiu – atraktívny vždyzelený ker, dostane v záhradníctvach kúpiť počas celej jesene a začiatkom zimy. Ak sa vám pošťastí, zoženiete už aj jedince so sýto červenými plodmi. Kúpa skimie sa oplatí. Ide o celoročne pútavú a pestovateľsky nenáročnú rastlinu.

Čítať ďalej »

Kvetinový previs aj počas zimy. Vytvorí ho jazmín nahokvetý

jazminy nahokvety maly perexS touto krásnou, v zime kvitnúcou drevinou sa stretnete častejšie v záhradách. Pestovať sa však dá aj na terasách. V záhradných centrách ju zoženiete v týchto dňoch. Jazmín nahokvetý zaujme drobnými sýtožltými a voňavými kvetmi. Tie sa vynímajú v spleti sviežo zelených bezlistých konárikoch.

Čítať ďalej »

Okná so zeleňou v zime. Využite kvitnúce čemerice

cemerica crepnik okno 2018Čemerice sú hodnotné a vďačné záhradné trvalky. V posledných rokoch obľuba ich pestovania prudko narastá. Objavili sa dokonca nové, zaujímavé druhy s kvetmi nevídaného pôvabu. Ozdobiť si touto kvitnúcou rastlinou môžete teraz aj okná.

Čítať ďalej »

Aktuálne novinky

Kvitnutie levandúľ podporí vhodný substrát

substrat levandule mLevanduľa patrí v poslednej dobe k viac pestovaným okrasným rastlinám. Pestuje sa na záhonoch aj v nádobách. Doteraz však nebol pre túto rastlinu k dispozícii špeciálny substrát. Do ponuky ho v tomto roku zaradila značka Forestina.

Rastlina mesiaca

Srdcovka, rastlina pre romantikov

srdcovka maly perexTáto nádherná a krehko pôsobiaca trvalka, bola kedysi bežnou súčasťou záhrad. Aktuálne sa do nich vracia, obľuba tejto rastliny opäť narastá. Pestovať ju možno v tradičnej vidieckej aj modernej mestskej záhrade.

Záhradné prešľapy

Len nie tam, kde je prvé voľné miesto

preslap14Jar je obdobím, kedy sa mnohí vyberáme za nákupom rastlín. Dobré je však nakupovať s rozvahou. Ak sa pre rastliny rozhodnete, mali by ste vopred vedieť kam ich doma umiestnite.

Čítať ďalej...

Túžite po krásnej záhrade? Plánujte a premýšľajte!

foto1 mZáhrada je dokonalé miesto na trávenie voľného času a oddych. Zatiaľ čo zimné mesiace sú vhodné na premyslenie jarných úprav a plánovanie, s ich realizáciou už môžete začať od marca.

Čítať ďalej...

Vyberte si na terasu nové dizajnové tienenie

tienenie maly perexMožno je pre mnohých z vás predčasné riešiť zatienenie terasy v období, keď začína jar. Ostré slnečné lúče a tropické teploty sú tu však ani sa nenazdáte. Nie je niš horšie, ako keď vás niečo zaskočí nepripravených. Pripravte sa už teraz a užite si pohodové leto, napríklad aj v tieni novej štýlovej pergoly.

Čítať ďalej...

Zimnú záhradu si môžete užívať celoročne

zimne zahrady mNielen krásu meniacej sa okolitej prírody je možné po celý rok pozorovať z útulného a teplého prostredia zimnej záhrady. Moderná konštrukcia nadčasového dizajnu zaručuje príjemnú klímu, bezpečnosť, komfortnejšie bývanie a z toho plynúcu pridanú hodnotu pre nehnuteľnosť. Stačí si len správne vybrať!

 

Čítať ďalej...

Záhradná sezóna je v plnom prúde. Nechýba vám ešte niečo?

geis maly perexMesiac máj patrí k najkrajším obdobiam v roku. Všetko kvitne a majitelia záhrad, najmä tí, čo majú skleníky či fóliovníky, sa už tešia z prvých reďkoviek a šalátov. V záhrade je vždy veľa práce a nemali by ste zaspať na vavrínoch prvých tohtoročných pestovateľských úspechov.

Čítať ďalej...