zahradny magazin jar 001

instagrampinterest2

Len nie tam, kde je prvé voľné miesto

preslap14Jar je obdobím, kedy sa mnohí vyberáme za nákupom rastlín. Dobré je však nakupovať s rozvahou. Ak sa pre rastliny rozhodnete, mali by ste vopred vedieť kam ich doma umiestnite.

Čítať ďalej »

Dvor ako zámocká záhrada?

preslap13Krásne ornamentálne výsadby bude lepšie obdivovať v niektorej z udržiavaných zámockých záhrad. Vytvoriť si niečo takéto pri dome nie je celkom prirodzené.

Čítať ďalej »

Efektný darček, nepraktická vegetačná nádoba

preslap12 mMožno ste sa už s takouto dekoráciou niekedy stretli. A možno vás napadlo umiestniť si do nej peknú kvitnúcu rastlinu. Ideálne riešenie to samozrejme nie je. Prečo? 

Čítať ďalej »

Menej je väčšinou viac

Keď sa na jar oteplí väčšina z nás má tendenciu vytiahnuť prázdne črepníky a vysadiť si ich novými rastlinami. Dobré je si stanoviť čo v rámci jednej nádoby porastie a predstaviť si, ako by výsadba časom mohla vyzerať.

  

Čítať ďalej »

Popínavka aj trvalka?

Na začiatku bol zrejme dobrý nápad, skrášliť veľmi nízky, inak pekný kovový plôtik. Najskôr sa pred ním rozrástla trvalka.

  

Čítať ďalej »

Na malé dreviny s rozvahou

Malé ihličnany a listnáče v plastových črepníkoch, za dobrú cenu, pôsobia v supermarketoch vždy lákavo. Nedajte sa však pomýliť.

  

Čítať ďalej »

So soškami zvierat opatrne

Zrejme to bol pokus o skalku v malom, skalničky sa dokonca pekne rozrástli.

  

Čítať ďalej »

Pneumatika v záhrade? Skôr nie

V minulosti bolo bežné urobiť si z nepoužívanej pneumatiky netradičnú pestovateľskú nádobu. Veľa takýchto netradičností nájdeme aj v súčasnosti.

  

Čítať ďalej »

Ak skryť, tak dôkladne

Mulčovacie textílie a fólie sú v záhradách užitočným pomocníkom. Pomôžu udržať vlahu a zabránia rastu burín. Ak sú nainštalované príliš plytko, môže sa stať, že po krátkom čase začnú byť viditeľné. Estetická hodnota takéhoto záhona potom rýchlo klesne.

Ako narábať so svahovými tvárnicami?

Hlavne ich treba umiestniť tam, kam sú určené a nie núdzovo k stene domu. Dať si treba záležať aj na ich výsadbe. Viac ako sezónna zeleň sa v nich uplatní zeleň trváca.

Aktuálne novinky

Kvitnutie levandúľ podporí vhodný substrát

substrat levandule mLevanduľa patrí v poslednej dobe k viac pestovaným okrasným rastlinám. Pestuje sa na záhonoch aj v nádobách. Doteraz však nebol pre túto rastlinu k dispozícii špeciálny substrát. Do ponuky ho v tomto roku zaradila značka Forestina.

Rastlina mesiaca

Srdcovka, rastlina pre romantikov

srdcovka maly perexTáto nádherná a krehko pôsobiaca trvalka, bola kedysi bežnou súčasťou záhrad. Aktuálne sa do nich vracia, obľuba tejto rastliny opäť narastá. Pestovať ju možno v tradičnej vidieckej aj modernej mestskej záhrade.

Záhradné prešľapy

Len nie tam, kde je prvé voľné miesto

preslap14Jar je obdobím, kedy sa mnohí vyberáme za nákupom rastlín. Dobré je však nakupovať s rozvahou. Ak sa pre rastliny rozhodnete, mali by ste vopred vedieť kam ich doma umiestnite.

Čítať ďalej...

Túžite po krásnej záhrade? Plánujte a premýšľajte!

foto1 mZáhrada je dokonalé miesto na trávenie voľného času a oddych. Zatiaľ čo zimné mesiace sú vhodné na premyslenie jarných úprav a plánovanie, s ich realizáciou už môžete začať od marca.

Čítať ďalej...

Vyberte si na terasu nové dizajnové tienenie

tienenie maly perexMožno je pre mnohých z vás predčasné riešiť zatienenie terasy v období, keď začína jar. Ostré slnečné lúče a tropické teploty sú tu však ani sa nenazdáte. Nie je niš horšie, ako keď vás niečo zaskočí nepripravených. Pripravte sa už teraz a užite si pohodové leto, napríklad aj v tieni novej štýlovej pergoly.

Čítať ďalej...

Zimnú záhradu si môžete užívať celoročne

zimne zahrady mNielen krásu meniacej sa okolitej prírody je možné po celý rok pozorovať z útulného a teplého prostredia zimnej záhrady. Moderná konštrukcia nadčasového dizajnu zaručuje príjemnú klímu, bezpečnosť, komfortnejšie bývanie a z toho plynúcu pridanú hodnotu pre nehnuteľnosť. Stačí si len správne vybrať!

 

Čítať ďalej...

Záhradná sezóna je v plnom prúde. Nechýba vám ešte niečo?

geis maly perexMesiac máj patrí k najkrajším obdobiam v roku. Všetko kvitne a majitelia záhrad, najmä tí, čo majú skleníky či fóliovníky, sa už tešia z prvých reďkoviek a šalátov. V záhrade je vždy veľa práce a nemali by ste zaspať na vavrínoch prvých tohtoročných pestovateľských úspechov.

Čítať ďalej...