zahradny magazin jar 001

instagrampinterest2

Kvitnutie levandúľ podporí vhodný substrát

substrat levandule mLevanduľa patrí v poslednej dobe k viac pestovaným okrasným rastlinám. Pestuje sa na záhonoch aj v nádobách. Doteraz však nebol pre túto rastlinu k dispozícii špeciálny substrát. Do ponuky ho v tomto roku zaradila značka Forestina.

Čítať ďalej »

UGroBag, alebo koniec plastových kvetináčov

ugrobag mVyskúšajte pestovať rastliny inak. Zabudnite na plastové črepníky, nebudete potrebovať ani tie hlinené. UGroBag je ekologický a flexibilný kvetináč vyrobený z juty.

Čítať ďalej »

Nechajte rastliny viac vyniknúť

sommar 2018 mmDá sa to aj pomocou špeciálnych stojanov na črepníky, ktoré sú aktuálne vysoko trendovou záležitosťou. Využiť môžete len jeden alebo aj dva stojany. Rastliny v moderne pôsobiacich čiernych stojanoch pôsobia zaujímavejšie.

Čítať ďalej »

Ak nestíhate pravidelne zavlažovať rastliny, vyriešte to inak

hydrobox mAk nemáte kvetináče so samozavlažovacím systémom,  praktickým pomocníkom pre vás môže byť zaujímavá novinka - samozavlažovací vankúšik Hydrobox.

Čítať ďalej »

Chystáte sa presádzať citrusy a stredomorské rastliny?

presadzanie m

Tak potom si nezabudnite zaobstarať kvalitný pestovateľský substrát. Vhodnou voľbou môže byť Profík substrát pre citrusy a iné stredomorské rastliny.

Čítať ďalej »

Elegantne aj pri zavlažovaní

salladskal mAk chcete mať okolo seba krásnu zeleň, musíte sa o ňu náležite postarať. K najdôležitejším sezónnym činnostiam patrí zavlažovanie. Na to poslúžia rôzne krhly a kanvice na vodu. Jar je ideálna na ich nákup, vybrať si môžete aj zaujímavé novinky.

Čítať ďalej »

Nová kniha: URBAN JUNGLE/ Krásny byt plný izbových rastlín

urban jungle kniha

Kniha Urban Jungle vám prináša poriadnu dávku zelenej inšpirácie, nápady na styling a skvelé informácie o rastlinách pre všetkých, ktorí chcú mať vo svojom živote a domácnosti viac zelene a kvetov.

 

Čítať ďalej »

Nová kniha: ŽITE VO SVOJEJ ZÁHRADE

knihaHľadáte inšpiráciu pre svoju novú záhradu či chcete niečo urobiť s tou existujúcou? Alebo sa chcete iba jednoducho zasnívať a nechať sa unášať krásou záhradných scenérií?

Čítať ďalej »

Zber ovocia môže byť zábavou

zberac ovocOnedlho tu máme pravú jeseň. Záhrady sa zaplnia popadaným ovocím a nás čaká jeho pozbieranie. Pre každý kúsok ovocia sa však už nie je potrebné prácne zohýbať. Na pomoc prichádza zaujímavá novinka.

Čítať ďalej »

Trendová ochrana stromov

ochranma stromovPohľad na košaté stromy v udržiavanom trávniku je kúzelný. Údržba takejto plochy však nie je vždy jednoduchá. Problematické je najmä ošetrovanie trávnikov v tesnej blízkosti stromov. Neopatrné kosenie môže spôsobiť nežiaduce poškodenie kmeňa.

Čítať ďalej »

Aktuálne novinky

Kvitnutie levandúľ podporí vhodný substrát

substrat levandule mLevanduľa patrí v poslednej dobe k viac pestovaným okrasným rastlinám. Pestuje sa na záhonoch aj v nádobách. Doteraz však nebol pre túto rastlinu k dispozícii špeciálny substrát. Do ponuky ho v tomto roku zaradila značka Forestina.

Rastlina mesiaca

Srdcovka, rastlina pre romantikov

srdcovka maly perexTáto nádherná a krehko pôsobiaca trvalka, bola kedysi bežnou súčasťou záhrad. Aktuálne sa do nich vracia, obľuba tejto rastliny opäť narastá. Pestovať ju možno v tradičnej vidieckej aj modernej mestskej záhrade.

Záhradné prešľapy

Len nie tam, kde je prvé voľné miesto

preslap14Jar je obdobím, kedy sa mnohí vyberáme za nákupom rastlín. Dobré je však nakupovať s rozvahou. Ak sa pre rastliny rozhodnete, mali by ste vopred vedieť kam ich doma umiestnite.

Čítať ďalej...

Túžite po krásnej záhrade? Plánujte a premýšľajte!

foto1 mZáhrada je dokonalé miesto na trávenie voľného času a oddych. Zatiaľ čo zimné mesiace sú vhodné na premyslenie jarných úprav a plánovanie, s ich realizáciou už môžete začať od marca.

Čítať ďalej...

Vyberte si na terasu nové dizajnové tienenie

tienenie maly perexMožno je pre mnohých z vás predčasné riešiť zatienenie terasy v období, keď začína jar. Ostré slnečné lúče a tropické teploty sú tu však ani sa nenazdáte. Nie je niš horšie, ako keď vás niečo zaskočí nepripravených. Pripravte sa už teraz a užite si pohodové leto, napríklad aj v tieni novej štýlovej pergoly.

Čítať ďalej...

Zimnú záhradu si môžete užívať celoročne

zimne zahrady mNielen krásu meniacej sa okolitej prírody je možné po celý rok pozorovať z útulného a teplého prostredia zimnej záhrady. Moderná konštrukcia nadčasového dizajnu zaručuje príjemnú klímu, bezpečnosť, komfortnejšie bývanie a z toho plynúcu pridanú hodnotu pre nehnuteľnosť. Stačí si len správne vybrať!

 

Čítať ďalej...

Záhradná sezóna je v plnom prúde. Nechýba vám ešte niečo?

geis maly perexMesiac máj patrí k najkrajším obdobiam v roku. Všetko kvitne a majitelia záhrad, najmä tí, čo majú skleníky či fóliovníky, sa už tešia z prvých reďkoviek a šalátov. V záhrade je vždy veľa práce a nemali by ste zaspať na vavrínoch prvých tohtoročných pestovateľských úspechov.

Čítať ďalej...