zahradny magazin leto hore2

instagrampinterest2

Efektívnejšie zavlažovanie na základe potrieb rastlín

fliwer mZaujímavou novinkou pre majiteľov záhrad je systém Fliwer. Nejde o tradičné elektronické programovacie zariadenie ako všetky ostatné produkty na trhu so zavlažovaním. Ide o sofistikovaný systém, riadený umelou inteligenciou.

Čítať ďalej »

Citrónová tráva a mäta – ideálna vôňa pre letný podvečer na terase

encens mOsviežujúca dvojica – chladivá mäta a ukľudňujúca citrónová tráva, ktorá navyše odpudzuje komáre. To je správna aromaterapeutická dvojica pre vaše letné podvečery.

Čítať ďalej »

UGroCube - rozbaľ, zalej a vypestuj!

UGroCube mVypestovať si priesady okrasných alebo úžitkových rastlín môžete aj celkom inak ako doteraz. Trendovo, rýchlo a ekologickejšie. Vyskúšajte UGroCoco.

Čítať ďalej »

Nová robotická kosačka VIKING iMow MI 422 PC

kosacka mNovinka je ideálna pre údržbu malých a stredne veľkých trávnatých plôch, napríklad pri rodinných domoch, až do veľkosti plochy 1000 m2.

Čítať ďalej »

Kvitnutie levandúľ podporí vhodný substrát

substrat levandule mLevanduľa patrí v poslednej dobe k viac pestovaným okrasným rastlinám. Pestuje sa na záhonoch aj v nádobách. Doteraz však nebol pre túto rastlinu k dispozícii špeciálny substrát. Do ponuky ho v tomto roku zaradila značka Forestina.

Čítať ďalej »

UGroBag, alebo koniec plastových kvetináčov

ugrobag mVyskúšajte pestovať rastliny inak. Zabudnite na plastové črepníky, nebudete potrebovať ani tie hlinené. UGroBag je ekologický a flexibilný kvetináč vyrobený z juty.

Čítať ďalej »

Nechajte rastliny viac vyniknúť

sommar 2018 mmDá sa to aj pomocou špeciálnych stojanov na črepníky, ktoré sú aktuálne vysoko trendovou záležitosťou. Využiť môžete len jeden alebo aj dva stojany. Rastliny v moderne pôsobiacich čiernych stojanoch pôsobia zaujímavejšie.

Čítať ďalej »

Ak nestíhate pravidelne zavlažovať rastliny, vyriešte to inak

hydrobox mAk nemáte kvetináče so samozavlažovacím systémom,  praktickým pomocníkom pre vás môže byť zaujímavá novinka - samozavlažovací vankúšik Hydrobox.

Čítať ďalej »

Chystáte sa presádzať citrusy a stredomorské rastliny?

presadzanie m

Tak potom si nezabudnite zaobstarať kvalitný pestovateľský substrát. Vhodnou voľbou môže byť Profík substrát pre citrusy a iné stredomorské rastliny.

Čítať ďalej »

Elegantne aj pri zavlažovaní

salladskal mAk chcete mať okolo seba krásnu zeleň, musíte sa o ňu náležite postarať. K najdôležitejším sezónnym činnostiam patrí zavlažovanie. Na to poslúžia rôzne krhly a kanvice na vodu. Jar je ideálna na ich nákup, vybrať si môžete aj zaujímavé novinky.

Čítať ďalej »

Aktuálne novinky

Efektívnejšie zavlažovanie na základe potrieb rastlín

fliwer mZaujímavou novinkou pre majiteľov záhrad je systém Fliwer. Nejde o tradičné elektronické programovacie zariadenie ako všetky ostatné produkty na trhu so zavlažovaním. Ide o sofistikovaný systém, riadený umelou inteligenciou.

Rastlina mesiaca

Mäta, bylinka do nápojov aj záhonov

mata rm mMäta patrí v poslednej dobe k viac vyhľadávaným záhradným rastlinám. Vybrať si môžete dokonca z viacerých veľmi zaujímavých kultivarov. Mäta je trendová a moderná rastlina, jej pestovanie je veľmi jednoduché.

Záhradné prešľapy

Nesnažte sa magnóliu krotiť rezom

magnolia preslap mMagnólie patria k drevinám, ktoré zle znášajú rez. Ak sa preň napriek tomu rozhodnete, drevinu poškodíte, navyše stratí svoj charakteristický rastový tvar a aj regenerácia rezných rán bude veľmi zdĺhavá.

Čítať ďalej...

Grilovačka v záhrade aj na balkóne

weber ilustrak mJar sa tento rok ohlásila skôr ako inokedy a s teplými lúčami slnka je spojené aj grilovanie, stretávanie sa so susedmi, priateľmi či rodinou pri voňavých dobrotách. Nemáte záhradu a prepravovať ťažký gril na lúku za mesto je príliš obtiažne? Nevadí, so správne zvoleným grilom si grilovaciu oázu môžete vyčariť kdekoľvek!

Čítať ďalej...

Vyberte si na terasu nové dizajnové tienenie

tienenie maly perexMožno je pre mnohých z vás predčasné riešiť zatienenie terasy v období, keď začína jar. Ostré slnečné lúče a tropické teploty sú tu však ani sa nenazdáte. Nie je niš horšie, ako keď vás niečo zaskočí nepripravených. Pripravte sa už teraz a užite si pohodové leto, napríklad aj v tieni novej štýlovej pergoly.

Čítať ďalej...

Zimnú záhradu si môžete užívať celoročne

zimne zahrady mNielen krásu meniacej sa okolitej prírody je možné po celý rok pozorovať z útulného a teplého prostredia zimnej záhrady. Moderná konštrukcia nadčasového dizajnu zaručuje príjemnú klímu, bezpečnosť, komfortnejšie bývanie a z toho plynúcu pridanú hodnotu pre nehnuteľnosť. Stačí si len správne vybrať!

 

Čítať ďalej...

Rozsvieťte si letné terasy inak

farebne ziarovkyPoslúžia vám originálne LED dekoračné svietidlá. Zaujímavým trendom sú exteriérové žiarovkové reťaze alebo jemne svietiace retiazky, ktoré vyniknú na rôznych rastlinách a stromoch. V ponuke sú viaceré svietiace tvary a nápaditá môže byť aj farebnosť.

Čítať ďalej...