zahradny magazin jar 001

instagrampinterest2

Štýlovo aj v záhrade

 

 

zahradnymagazin.sk je špecializovaný internetový portál pre obdivovateľov a pestovateľov zelene, pre milovníkov kvetov, záhradného a exteriérového dizajnu. Funguje od roku 2014. Jeho cieľom je prezentovať starostlivosť o zeleň ako moderný spôsob trávenia voľného času a návod ako záhradníčiť štýlovo a zážitkovo. 

 

Prinášame vám užitočné, praktické a aktuálne informácie, inšpirácie a zaujímavé trendy týkajúce sa záhrad, záhradného dizajnu a zelene. Publikované poznatky pochádzajú zo Slovenska i zo zahraničia. Pre ich prezentáciu sme zvolili modernú a efektívnu formu, v online prostredí. Užitočné tipy, rady a inšpirácie je tak možné sledovať a využívať kedykoľvek.

 

Informácie, ktoré na portáli nájdete, sú odborné, podložené štúdiom záhradníctva, praxou a skúsenosťami. Pochádzajú z reálnych záhrad, z terás, balkónov a dvorov. Viaceré sú aj výsledkom našich pestovateľských skúseností. Redakčnej práci sa totiž venujeme často aj popri našom bežnom záhradníčení.

 

Námety na články a poznatky získavame aj návštevami významných záhradníckych podujatí, veľtrhov a odborných prezentácií na Slovensku i v zahraničí. Počas cestovania vyhľadávame zaujímavé botanické záhrady, arboréta a ukážkové verejné, či súkromné záhrady, najmä v krajinách, kde je starostlivosť o záhrady na vysokej úrovni. Naše postrehy si prirodzene nechceme nechať len pre seba, preto u nás nájdete aj informácie, ktoré majú charakter cestovateľských reportáží. 

 

Okrem textov si dávame záležať aj na obrázkoch. Tie sú neodmysliteľnou súčasťou článkov a veríme, že aj vhodne inšpirujú. Veľká časť publikovaných fotografí je zhotovená nami, priamo v teréne, uprostred zelene. Malý výber z našej tvorby si môžete pozrieť aj v sekcii Galéria. 

 

Starostlivosť o rastliny, záhradný dizajn, floristika a fotografovanie sú pre nás profesiou, vášňou a záľubou. Radi by sme prispeli k rozšíreniu okruhu milovníkov kvetov a záhrad a dokázali, že záhradníčenie nemusí byť spojené vždy len s námahou a rutinnou prácou.

 

Veríme, že s našou pomocou sa vám podarí vytvoriť si vo svojej blízkosti pôvabný zelený priestor. Budeme radi, ak sa s nami o svoje skúsenosti, postrehy či zaujímavé výpestky podelíte.

 

 Tvorcovia odborného portálu  zahradnymagazin.sk.

 

 

stylovo2017

Aktuálne novinky

Kvitnutie levandúľ podporí vhodný substrát

substrat levandule mLevanduľa patrí v poslednej dobe k viac pestovaným okrasným rastlinám. Pestuje sa na záhonoch aj v nádobách. Doteraz však nebol pre túto rastlinu k dispozícii špeciálny substrát. Do ponuky ho v tomto roku zaradila značka Forestina.

Rastlina mesiaca

Srdcovka, rastlina pre romantikov

srdcovka maly perexTáto nádherná a krehko pôsobiaca trvalka, bola kedysi bežnou súčasťou záhrad. Aktuálne sa do nich vracia, obľuba tejto rastliny opäť narastá. Pestovať ju možno v tradičnej vidieckej aj modernej mestskej záhrade.

Záhradné prešľapy

Len nie tam, kde je prvé voľné miesto

preslap14Jar je obdobím, kedy sa mnohí vyberáme za nákupom rastlín. Dobré je však nakupovať s rozvahou. Ak sa pre rastliny rozhodnete, mali by ste vopred vedieť kam ich doma umiestnite.

Čítať ďalej...

Túžite po krásnej záhrade? Plánujte a premýšľajte!

foto1 mZáhrada je dokonalé miesto na trávenie voľného času a oddych. Zatiaľ čo zimné mesiace sú vhodné na premyslenie jarných úprav a plánovanie, s ich realizáciou už môžete začať od marca.

Čítať ďalej...

Vyberte si na terasu nové dizajnové tienenie

tienenie maly perexMožno je pre mnohých z vás predčasné riešiť zatienenie terasy v období, keď začína jar. Ostré slnečné lúče a tropické teploty sú tu však ani sa nenazdáte. Nie je niš horšie, ako keď vás niečo zaskočí nepripravených. Pripravte sa už teraz a užite si pohodové leto, napríklad aj v tieni novej štýlovej pergoly.

Čítať ďalej...

Zimnú záhradu si môžete užívať celoročne

zimne zahrady mNielen krásu meniacej sa okolitej prírody je možné po celý rok pozorovať z útulného a teplého prostredia zimnej záhrady. Moderná konštrukcia nadčasového dizajnu zaručuje príjemnú klímu, bezpečnosť, komfortnejšie bývanie a z toho plynúcu pridanú hodnotu pre nehnuteľnosť. Stačí si len správne vybrať!

 

Čítať ďalej...

Záhradná sezóna je v plnom prúde. Nechýba vám ešte niečo?

geis maly perexMesiac máj patrí k najkrajším obdobiam v roku. Všetko kvitne a majitelia záhrad, najmä tí, čo majú skleníky či fóliovníky, sa už tešia z prvých reďkoviek a šalátov. V záhrade je vždy veľa práce a nemali by ste zaspať na vavrínoch prvých tohtoročných pestovateľských úspechov.

Čítať ďalej...