zahradny magazin leto hore2

instagrampinterest2

Štýlovo aj v záhrade

 

 

zahradnymagazin.sk je špecializovaný internetový portál pre obdivovateľov a pestovateľov zelene, pre milovníkov kvetov, záhradného a exteriérového dizajnu. Funguje od roku 2014. Jeho cieľom je prezentovať starostlivosť o zeleň ako moderný spôsob trávenia voľného času a návod ako záhradníčiť štýlovo a zážitkovo. 

 

Prinášame vám užitočné, praktické a aktuálne informácie, inšpirácie a zaujímavé trendy týkajúce sa záhrad, záhradného dizajnu a zelene. Publikované poznatky pochádzajú zo Slovenska i zo zahraničia. Pre ich prezentáciu sme zvolili modernú a efektívnu formu, v online prostredí. Užitočné tipy, rady a inšpirácie je tak možné sledovať a využívať kedykoľvek.

 

Informácie, ktoré na portáli nájdete, sú odborné, podložené štúdiom záhradníctva, praxou a skúsenosťami. Pochádzajú z reálnych záhrad, z terás, balkónov a dvorov. Viaceré sú aj výsledkom našich pestovateľských skúseností. Redakčnej práci sa totiž venujeme často aj popri našom bežnom záhradníčení.

 

Námety na články a poznatky získavame aj návštevami významných záhradníckych podujatí, veľtrhov a odborných prezentácií na Slovensku i v zahraničí. Počas cestovania vyhľadávame zaujímavé botanické záhrady, arboréta a ukážkové verejné, či súkromné záhrady, najmä v krajinách, kde je starostlivosť o záhrady na vysokej úrovni. Naše postrehy si prirodzene nechceme nechať len pre seba, preto u nás nájdete aj informácie, ktoré majú charakter cestovateľských reportáží. 

 

Okrem textov si dávame záležať aj na obrázkoch. Tie sú neodmysliteľnou súčasťou článkov a veríme, že aj vhodne inšpirujú. Veľká časť publikovaných fotografí je zhotovená nami, priamo v teréne, uprostred zelene. Malý výber z našej tvorby si môžete pozrieť aj v sekcii Galéria. 

 

Starostlivosť o rastliny, záhradný dizajn, floristika a fotografovanie sú pre nás profesiou, vášňou a záľubou. Radi by sme prispeli k rozšíreniu okruhu milovníkov kvetov a záhrad a dokázali, že záhradníčenie nemusí byť spojené vždy len s námahou a rutinnou prácou.

 

Veríme, že s našou pomocou sa vám podarí vytvoriť si vo svojej blízkosti pôvabný zelený priestor. Budeme radi, ak sa s nami o svoje skúsenosti, postrehy či zaujímavé výpestky podelíte.

 

 Tvorcovia odborného portálu  zahradnymagazin.sk.

 

 

stylovo2017

Aktuálne novinky

Efektívnejšie zavlažovanie na základe potrieb rastlín

fliwer mZaujímavou novinkou pre majiteľov záhrad je systém Fliwer. Nejde o tradičné elektronické programovacie zariadenie ako všetky ostatné produkty na trhu so zavlažovaním. Ide o sofistikovaný systém, riadený umelou inteligenciou.

Rastlina mesiaca

Mäta, bylinka do nápojov aj záhonov

mata rm mMäta patrí v poslednej dobe k viac vyhľadávaným záhradným rastlinám. Vybrať si môžete dokonca z viacerých veľmi zaujímavých kultivarov. Mäta je trendová a moderná rastlina, jej pestovanie je veľmi jednoduché.

Záhradné prešľapy

Nesnažte sa magnóliu krotiť rezom

magnolia preslap mMagnólie patria k drevinám, ktoré zle znášajú rez. Ak sa preň napriek tomu rozhodnete, drevinu poškodíte, navyše stratí svoj charakteristický rastový tvar a aj regenerácia rezných rán bude veľmi zdĺhavá.

Čítať ďalej...

Grilovačka v záhrade aj na balkóne

weber ilustrak mJar sa tento rok ohlásila skôr ako inokedy a s teplými lúčami slnka je spojené aj grilovanie, stretávanie sa so susedmi, priateľmi či rodinou pri voňavých dobrotách. Nemáte záhradu a prepravovať ťažký gril na lúku za mesto je príliš obtiažne? Nevadí, so správne zvoleným grilom si grilovaciu oázu môžete vyčariť kdekoľvek!

Čítať ďalej...

Vyberte si na terasu nové dizajnové tienenie

tienenie maly perexMožno je pre mnohých z vás predčasné riešiť zatienenie terasy v období, keď začína jar. Ostré slnečné lúče a tropické teploty sú tu však ani sa nenazdáte. Nie je niš horšie, ako keď vás niečo zaskočí nepripravených. Pripravte sa už teraz a užite si pohodové leto, napríklad aj v tieni novej štýlovej pergoly.

Čítať ďalej...

Zimnú záhradu si môžete užívať celoročne

zimne zahrady mNielen krásu meniacej sa okolitej prírody je možné po celý rok pozorovať z útulného a teplého prostredia zimnej záhrady. Moderná konštrukcia nadčasového dizajnu zaručuje príjemnú klímu, bezpečnosť, komfortnejšie bývanie a z toho plynúcu pridanú hodnotu pre nehnuteľnosť. Stačí si len správne vybrať!

 

Čítať ďalej...

Rozsvieťte si letné terasy inak

farebne ziarovkyPoslúžia vám originálne LED dekoračné svietidlá. Zaujímavým trendom sú exteriérové žiarovkové reťaze alebo jemne svietiace retiazky, ktoré vyniknú na rôznych rastlinách a stromoch. V ponuke sú viaceré svietiace tvary a nápaditá môže byť aj farebnosť.

Čítať ďalej...