zahradny magazin jar 001

instagrampinterest2

Najlepšie bylinky sú vypestované doma

bittergurka mV kvetináčoch BITTERGURKA si aj v tom najmenšom byte dokážete vytvoriť výsadbu s bylinkami alebo zeleninou. Bylinky, ktoré v nich narastú, si potom veľmi rýchlo nájdu cestu z okna na tanier.

Čítať ďalej »

Prírodné hnojivo HomeOgarden pre ekologické záhradníčenie

homeogarden

Silnejúcim trendom je znížiť množstvo používanej chémie aj pri pestovaní zelene. Na trh preto postupne prichádzajú nové koncepty hnojív vytvorené na prírodnej báze. V portfóliu ich má aj značka HomeOgarden.

Čítať ďalej »

Základ hustého zeleného trávnika

floreself travne osivo mPlánujete si založiť nový trávnik? Starostlivá voľba správnej zmesi, či už zakladáte svoj prvý trávnik, renovujete súčasný, alebo chcete existujúci nevyhovujúci vymeniť za celkom nový je vždy dôležitá.

Čítať ďalej »

Vylepšite vzhľad svojho trávnika

travny piesok mMáte pri dome trávnik, ktorý intenzívne zaťažujete? Časom sa môže jeho stav výrazne zhoršiť. Dá sa tomu však predísť.

Čítať ďalej »

Označte si priesady štýlovo

labels mJar je obdobím, kedy milovníci záhradníčenia vysievajú a sadia. Praktické je si však označiť, kde je čo vysiate a vysadené. Sadeničky sa potom nepopletú.

Čítať ďalej »

Efektívnejšia a trendová príprava na sezónu

drvic mZačiatok jari je spojený s dôležitými záhradnými prácami. K nim patrí aj orezávanie a presvetľovanie drevín, stromov a krov. Okrem kvalitnej pílky a nožníc môžu byť užitočným pomocníkom aj záhradné drviče a štiepkovače.

Čítať ďalej »

Spestrite si interiér miniatúrnou orchideou

orchidea mPestovanie orchideí je v poslednej dobe veľmi populárne. Vybrať si môžete z veľkého množstva druhov a kultivarov. Zaujímavou voľbou sú miniatúrne orchidey.

Čítať ďalej »

Pripravte si zásoby pestovateľských substrátov

floraself select mSubstrát Floraself Select prináša rastlinám v záhradách, ale aj na balkónoch a terasách, viacero výhod. Pomôže prispieť k zdravým, reprezentatívne pôsobiacim rastlinám a docieliť tak stanovené pestovateľské ciele.

Čítať ďalej »

Na kry s praktickými kovadlinkovými nožnicami


Na záhradné náradie značky for_q sa môžete spoľahnúť. Nožnice na konáre for_q majú čepeľ z karbónovej ocele potiahnutú antiadhéznou vrstvou. Čo s nimi ostriháte?

Čítať ďalej »

Domáca inteligentná šedá záhradka

PlantuiVďaka tomuto dômyselnému systému môžete pestovať až 6 rastlín naraz. Vybrať si môžete napríklad bylinky.

Čítať ďalej »

Aktuálne novinky

Kvitnutie levandúľ podporí vhodný substrát

substrat levandule mLevanduľa patrí v poslednej dobe k viac pestovaným okrasným rastlinám. Pestuje sa na záhonoch aj v nádobách. Doteraz však nebol pre túto rastlinu k dispozícii špeciálny substrát. Do ponuky ho v tomto roku zaradila značka Forestina.

Rastlina mesiaca

Srdcovka, rastlina pre romantikov

srdcovka maly perexTáto nádherná a krehko pôsobiaca trvalka, bola kedysi bežnou súčasťou záhrad. Aktuálne sa do nich vracia, obľuba tejto rastliny opäť narastá. Pestovať ju možno v tradičnej vidieckej aj modernej mestskej záhrade.

Záhradné prešľapy

Len nie tam, kde je prvé voľné miesto

preslap14Jar je obdobím, kedy sa mnohí vyberáme za nákupom rastlín. Dobré je však nakupovať s rozvahou. Ak sa pre rastliny rozhodnete, mali by ste vopred vedieť kam ich doma umiestnite.

Čítať ďalej...

Túžite po krásnej záhrade? Plánujte a premýšľajte!

foto1 mZáhrada je dokonalé miesto na trávenie voľného času a oddych. Zatiaľ čo zimné mesiace sú vhodné na premyslenie jarných úprav a plánovanie, s ich realizáciou už môžete začať od marca.

Čítať ďalej...

Vyberte si na terasu nové dizajnové tienenie

tienenie maly perexMožno je pre mnohých z vás predčasné riešiť zatienenie terasy v období, keď začína jar. Ostré slnečné lúče a tropické teploty sú tu však ani sa nenazdáte. Nie je niš horšie, ako keď vás niečo zaskočí nepripravených. Pripravte sa už teraz a užite si pohodové leto, napríklad aj v tieni novej štýlovej pergoly.

Čítať ďalej...

Zimnú záhradu si môžete užívať celoročne

zimne zahrady mNielen krásu meniacej sa okolitej prírody je možné po celý rok pozorovať z útulného a teplého prostredia zimnej záhrady. Moderná konštrukcia nadčasového dizajnu zaručuje príjemnú klímu, bezpečnosť, komfortnejšie bývanie a z toho plynúcu pridanú hodnotu pre nehnuteľnosť. Stačí si len správne vybrať!

 

Čítať ďalej...

Záhradná sezóna je v plnom prúde. Nechýba vám ešte niečo?

geis maly perexMesiac máj patrí k najkrajším obdobiam v roku. Všetko kvitne a majitelia záhrad, najmä tí, čo majú skleníky či fóliovníky, sa už tešia z prvých reďkoviek a šalátov. V záhrade je vždy veľa práce a nemali by ste zaspať na vavrínoch prvých tohtoročných pestovateľských úspechov.

Čítať ďalej...