zahradny magazin jar 001

instagrampinterest2

Iskerníky majú neprehliadnuteľné kvety. Vybrať si môžete z rôznych farieb

iskernik maly perexKvitnúce rastliny iskerníka ázijského objavíte v záhradných centrách a kvetinárstvach v tomto období. Ak ste ešte doteraz tejto hľuznatej trvalke nedali šanci, určite to rýchlo napravte. Rastlina vás nadchne svojim pôvabom.

Čítať ďalej »

Ideálnou voľbou pre vidiecke záhrady je hrachor. Upúta kvetmi aj vôňou

hrachor mHrachor voňavý (Lathyrus odoratus) je vďačná popínavá letnička. Pestovať túto rastlinu môžete na záhonoch pri oporách, pri plotoch aj v nádobách. Ak sa chcete tešiť zo záplavy kvetov, vysejte si osivo čo najskôr.

Čítať ďalej »

Sirôtky spestria záhony aj črepníky

viola maly perexPriesady sirôtok si môžete kúpiť v záhradníctve počas celého jarného obdobia. V ponuke je veľké množstvo zaujímavých a veľmi pekných kultivarov. Trendom sú pôvabne vyzerajúce drobnokveté sirôtky. Ako podporiť ich dlhé kvitnutie?

Čítať ďalej »

Využite zimnú vlahu, vysejte si hrach

hrach mHrach obľubujú deti, aj dospelí. Ak máte záhradu, nemusíte si ho každoročne kupovať. Vypestovať sa dá veľmi jednoducho. Stačí mať k dispozícii pripravenú hriadku a osivo, ktoré bežne kúpite v predajni s potrebami do záhrady.

Čítať ďalej »

Rozkvitajú prvé cibuľoviny. Čo urobiť, aby upútali?

cibuľoviny po zime maly perexZ miest, kde rozkvitajú prvé cibuľoviny, opatrne najskôr odstráňte napadané minuloročné lístie a časti konárikov, či kôry. Postupujte opatrne, aby ste krehké výhonky nezlomili.

Čítať ďalej »

Nezabudnite správne ostrihať hortenzie. Inak bohato nerozkvitnú

hortenzie maly perexČasto sa na to zabúda, no práve vhodne zvolený typ rezu a jeho správne zrealizovanie, je jednou z podmienok bohatého kvitnutia hortenzií. Marec je ideálnym mesiacom na realizáciu rezu týchto obľúbených drevín.

Čítať ďalej »

Kúpili ste si hamamel? Miesto preň vyberte dôkladne

hamamel maly perexHamamel patrí k atraktívnym a dlhovekým drevinám. Kvitne počas zimy, čo jeho hodnotu zvyšuje. V tomto období ho aj najčastejšie v záhradných centrách kúpite. Kedy je hamamel najlepšie vysadiť a kde?

Čítať ďalej »

Objavte pôvabnú kobeu. Vysiať ju musíte už onedlho

kobea maly obrazokKobea u nás patrí medzi málo pestované a takmer nepoznané popínavé letničky. Táto exoticky pôsobiaca rastlina upúta krásnymi fialovými kvetmi zvončekovitého tvaru a v ideálnych podmienkach bujným rastom. Výborne sa hodí k altánom, pergolám a k plotom. Pestovať sa dá aj v hlbšom črepníku.

Čítať ďalej »

Postarajte sa o perfektný vzhľad kvitnúcich krov. Teraz je príležitosť

dreviny rez zima maly perex

Opadavé kvitnúce kry sú súčasťou nejednej záhrady. Svoje kvety vystavujú na obdiv na jar alebo v lete. Čím sú však tieto kry staršie, tým menej kvitnú. Stratenú krásu im rýchlo navráti zimný rez.

Čítať ďalej »

Z novoročného darčeka celoročne príťažlivá rastlina

rodinnestastie maly perexĎatelinka alebo štvorlístok pre šťastie. Aj pod týmito názvami sa často koncom alebo začiatkom roka predáva a malou dekoráciou drobná rastlina – kyslička (Oxalis). V ponuke je bežne niekoľko druhov. Ako si tento obľúbený novoročný darček udržať čo najdlhšie svieži?

Čítať ďalej »

Aktuálne novinky

Kvitnutie levandúľ podporí vhodný substrát

substrat levandule mLevanduľa patrí v poslednej dobe k viac pestovaným okrasným rastlinám. Pestuje sa na záhonoch aj v nádobách. Doteraz však nebol pre túto rastlinu k dispozícii špeciálny substrát. Do ponuky ho v tomto roku zaradila značka Forestina.

Rastlina mesiaca

Srdcovka, rastlina pre romantikov

srdcovka maly perexTáto nádherná a krehko pôsobiaca trvalka, bola kedysi bežnou súčasťou záhrad. Aktuálne sa do nich vracia, obľuba tejto rastliny opäť narastá. Pestovať ju možno v tradičnej vidieckej aj modernej mestskej záhrade.

Záhradné prešľapy

Len nie tam, kde je prvé voľné miesto

preslap14Jar je obdobím, kedy sa mnohí vyberáme za nákupom rastlín. Dobré je však nakupovať s rozvahou. Ak sa pre rastliny rozhodnete, mali by ste vopred vedieť kam ich doma umiestnite.

Čítať ďalej...

Túžite po krásnej záhrade? Plánujte a premýšľajte!

foto1 mZáhrada je dokonalé miesto na trávenie voľného času a oddych. Zatiaľ čo zimné mesiace sú vhodné na premyslenie jarných úprav a plánovanie, s ich realizáciou už môžete začať od marca.

Čítať ďalej...

Vyberte si na terasu nové dizajnové tienenie

tienenie maly perexMožno je pre mnohých z vás predčasné riešiť zatienenie terasy v období, keď začína jar. Ostré slnečné lúče a tropické teploty sú tu však ani sa nenazdáte. Nie je niš horšie, ako keď vás niečo zaskočí nepripravených. Pripravte sa už teraz a užite si pohodové leto, napríklad aj v tieni novej štýlovej pergoly.

Čítať ďalej...

Zimnú záhradu si môžete užívať celoročne

zimne zahrady mNielen krásu meniacej sa okolitej prírody je možné po celý rok pozorovať z útulného a teplého prostredia zimnej záhrady. Moderná konštrukcia nadčasového dizajnu zaručuje príjemnú klímu, bezpečnosť, komfortnejšie bývanie a z toho plynúcu pridanú hodnotu pre nehnuteľnosť. Stačí si len správne vybrať!

 

Čítať ďalej...

Záhradná sezóna je v plnom prúde. Nechýba vám ešte niečo?

geis maly perexMesiac máj patrí k najkrajším obdobiam v roku. Všetko kvitne a majitelia záhrad, najmä tí, čo majú skleníky či fóliovníky, sa už tešia z prvých reďkoviek a šalátov. V záhrade je vždy veľa práce a nemali by ste zaspať na vavrínoch prvých tohtoročných pestovateľských úspechov.

Čítať ďalej...