Pred Vianocami sa na trhu objavuje množstvo vianočných dekorácií a svetelných reťazí, ktoré sú určené na dekorovanie interiéru alebo záhrady. Aké uprednostniť?

 vianocneosv01

Pokiaľ vianočné osvetlenie ešte len zháňate, prinášame vám zopár tipov na zaujímavé produkty a ich inštaláciu.


Vonkajšie svetelné vianočné reťaze


Túžite po vianočne ozdobených stromčekoch v záhrade? Použite vonkajšie svetelné reťaze. Na výber máte z rôznych farieb osvetlenia – teplé biele, studené biele, jednofarebné alebo viacfarebné kombinácie. Niektoré reťaze ponúkajú aj funkciu „flash“, vďaka ktorej jednotlivé svetielka preblikávajú, čo ešte viac znásobí trblietavú atmosféru Vianoc.


Pokiaľ si budete chcieť vianočné osvetlenie nainštalovať svojpomocne, odporúčame zamerať sa skôr na menšie stromčeky s výškou najviac 3 metre. Na takýto stromček zvoľte reťaz dlhú aspoň 30 metrov.
Vedeli ste, že existuje aj vianočná reťaz, ktorá sa dá predlžovať? Napríklad LED reťaz Linea na bezpečné napätie 12V sa dá po 10 m predĺžiť až do dĺžky 50 m. Linea svieti príjemne na žlto. Vybranú reťaz pravidelne obmotajte okolo vybraného stromčeka, a to zdola až k jeho vrcholu.

 

vianocneosv04


Osvetľovať však nemusíte len ihličnany. Aj konáriky opadaných listnatých stromov vyzerajú s vhodným osvetlením krásne.


Po vianočnej sezóne dajte vianočné osvetlenie zo stromov dole. Zabránite tým ich mechanickému poškodeniu, napríklad vplyvom prirodzeného rastu konárov. Pokiaľ reťaz na strome ponecháte, môže zarásť do stromu, čo vám skomplikuje situáciu, keď sa osvetlenie rozhodnete odstrániť.

 

vianoceosv02


Interiérové svietiace reťaze


Zaujímavým riešením pre váš interiérový vianočný stromček je stmievateľná svetelná reťaz s časovačom. Takúto LED reťaz môžete použiť v záhrade aj v interiéri, kde sa nám veľmi osvedčila. Pomocou funkcie stmievania dosiahnete príjemné dekoratívne osvetlenie, ktoré vás nebude pri posedení v okolí vianočného stromčeka oslňovať. Časovač sa postará o automatický chod vianočného osvetlenia. Táto LED reťaz je dlhá 27m, takže s ňou ozdobíte klasický vianočný stromček.

 

vianocneosv03


Svietiace vianočné dekorácie


Hitom tohtoročných Vianoc je svietiaci vianočný stromček Fairybell na dvere. Nenápadná konštrukcia je posiata desiatkami trblietavých LED svetielok. Jednoducho ju umiestnite na vchodové alebo balkónové dvere. Fairybell sa večer rozžiari a vytvorí kúzelnú vianočnú atmosféru pri vstupe do vášho domu alebo priamo v obývacej izbe.

 

Článok bol pripravený v spolupráci s internetovým obchodom LED-ZAHRADA.cz

 

Ilustračné foto: LED-ZAHRADA.cz

Pin It