zahradny magazin leto hore2

instagrampinterest2

Vkusný záhradný lampáš ozdobí a prinesie svetlo

V lete sa všetci cítime lepšie, viac sami sebou, radi sa obklopujeme originálnymi dekoráciami a milujeme romantickú atmosféru.

 

lampase v

 

K letným podvečerom patrí aj svetlo. Le Patio vo svojej letnej kolekcii ponúka veľký výber lámp v prírodnom eko štýle, originálne bohémske modely alebo tie, ktoré vám vykúzlia atmosféru dovolenkového Stredomoria.

 

Lampy sa stávajú stále viac obľúbenejším doplnkom nielen našich záhrad, terás a balkónov, ale keď príde zlé počasie, jednoducho ich prenesieme do interiérov a užívame si ich magickú atmosféru doma. V novej kolekcii Le Patia si môžete vybrať z niekoľkých štýlov a typov lampášov:

 

  • Prírodné, ekologické materiály: drevo kombinované s kovom alebo lampa zo štiepaného bambusu
  • Kovové perforované lampy s patinou vychádzajúce z marockého štýlu alebo biele modely evokujúce svojou atmosférou dovolenku v Stredomorí
  • Lampy v bohémskom štýle z háčkovaných kovových drôtov

 

Zdroj: Le Patio/ Côté Table

Aktuálne novinky

Efektívnejšie zavlažovanie na základe potrieb rastlín

fliwer mZaujímavou novinkou pre majiteľov záhrad je systém Fliwer. Nejde o tradičné elektronické programovacie zariadenie ako všetky ostatné produkty na trhu so zavlažovaním. Ide o sofistikovaný systém, riadený umelou inteligenciou.

Rastlina mesiaca

Mäta, bylinka do nápojov aj záhonov

mata rm mMäta patrí v poslednej dobe k viac vyhľadávaným záhradným rastlinám. Vybrať si môžete dokonca z viacerých veľmi zaujímavých kultivarov. Mäta je trendová a moderná rastlina, jej pestovanie je veľmi jednoduché.

Záhradné prešľapy

Nesnažte sa magnóliu krotiť rezom

magnolia preslap mMagnólie patria k drevinám, ktoré zle znášajú rez. Ak sa preň napriek tomu rozhodnete, drevinu poškodíte, navyše stratí svoj charakteristický rastový tvar a aj regenerácia rezných rán bude veľmi zdĺhavá.

Čítať ďalej...

Grilovačka v záhrade aj na balkóne

weber ilustrak mJar sa tento rok ohlásila skôr ako inokedy a s teplými lúčami slnka je spojené aj grilovanie, stretávanie sa so susedmi, priateľmi či rodinou pri voňavých dobrotách. Nemáte záhradu a prepravovať ťažký gril na lúku za mesto je príliš obtiažne? Nevadí, so správne zvoleným grilom si grilovaciu oázu môžete vyčariť kdekoľvek!

Čítať ďalej...

Vyberte si na terasu nové dizajnové tienenie

tienenie maly perexMožno je pre mnohých z vás predčasné riešiť zatienenie terasy v období, keď začína jar. Ostré slnečné lúče a tropické teploty sú tu však ani sa nenazdáte. Nie je niš horšie, ako keď vás niečo zaskočí nepripravených. Pripravte sa už teraz a užite si pohodové leto, napríklad aj v tieni novej štýlovej pergoly.

Čítať ďalej...

Zimnú záhradu si môžete užívať celoročne

zimne zahrady mNielen krásu meniacej sa okolitej prírody je možné po celý rok pozorovať z útulného a teplého prostredia zimnej záhrady. Moderná konštrukcia nadčasového dizajnu zaručuje príjemnú klímu, bezpečnosť, komfortnejšie bývanie a z toho plynúcu pridanú hodnotu pre nehnuteľnosť. Stačí si len správne vybrať!

 

Čítať ďalej...

Rozsvieťte si letné terasy inak

farebne ziarovkyPoslúžia vám originálne LED dekoračné svietidlá. Zaujímavým trendom sú exteriérové žiarovkové reťaze alebo jemne svietiace retiazky, ktoré vyniknú na rôznych rastlinách a stromoch. V ponuke sú viaceré svietiace tvary a nápaditá môže byť aj farebnosť.

Čítať ďalej...