zahradny magazin leto hore2

instagrampinterest2

Efektívnejšie zavlažovanie na základe potrieb rastlín

Zaujímavou novinkou pre majiteľov záhrad je systém Fliwer. Nejde o tradičné elektronické programovacie zariadenie ako všetky ostatné produkty na trhu so zavlažovaním. Ide o sofistikovaný systém, riadený umelou inteligenciou.

 

fliwer v

 

Zariadenie presne vie, aké rastliny sa nachádzajú vo vašej záhrade. Rozpoznáva ich skutočné potreby, nepretržite analyzuje ich prostredie, dokáže pritom konať samostatne a majiteľa záhrady neustále informuje o tom, čo sa deje.

 

Fliwer Sensor je umiestnený v priestore zelenej plochy, o ktorú sa chcete starať. Jeho úlohou je zisťovať všetky hodnoty pôdy a monitorovať skutočné podmienky prostredia, kde žijú vaše rastliny. Nepretržite zisťovanými hodnotami sú svetlo, vlhkosť vzduchu a teplota prostredia, elektrická vodivosť pôdy a jej vlhkosť.

 

Počet senzorov, ktoré je potrebné nainštalovať, nebude závisieť od veľkosti plochy alebo počtu rastlín, ale od počtu fyziologicky odlišných plôch. Napríklad zelený trávnik sa bude považovať za plochu úplne odlišnú od zeleninovej záhrady. Je to logické pretože pôdne podmienky a potreby rastlín, ktoré sa tam nachádzajú, sa od seba navzájom výrazne odlišujú. Ku každej z týchto plôch teda bude priradený Fliwer Sensor (ktorý bude sledovať ich podmienky) a budú- nezávisle jedna od druhej- riadená systémom Fliwer.

 

Zdroj: www.zavlazovanie.sk

 

Aktuálne novinky

Efektívnejšie zavlažovanie na základe potrieb rastlín

fliwer mZaujímavou novinkou pre majiteľov záhrad je systém Fliwer. Nejde o tradičné elektronické programovacie zariadenie ako všetky ostatné produkty na trhu so zavlažovaním. Ide o sofistikovaný systém, riadený umelou inteligenciou.

Rastlina mesiaca

Mäta, bylinka do nápojov aj záhonov

mata rm mMäta patrí v poslednej dobe k viac vyhľadávaným záhradným rastlinám. Vybrať si môžete dokonca z viacerých veľmi zaujímavých kultivarov. Mäta je trendová a moderná rastlina, jej pestovanie je veľmi jednoduché.

Záhradné prešľapy

Nesnažte sa magnóliu krotiť rezom

magnolia preslap mMagnólie patria k drevinám, ktoré zle znášajú rez. Ak sa preň napriek tomu rozhodnete, drevinu poškodíte, navyše stratí svoj charakteristický rastový tvar a aj regenerácia rezných rán bude veľmi zdĺhavá.

Čítať ďalej...

Grilovačka v záhrade aj na balkóne

weber ilustrak mJar sa tento rok ohlásila skôr ako inokedy a s teplými lúčami slnka je spojené aj grilovanie, stretávanie sa so susedmi, priateľmi či rodinou pri voňavých dobrotách. Nemáte záhradu a prepravovať ťažký gril na lúku za mesto je príliš obtiažne? Nevadí, so správne zvoleným grilom si grilovaciu oázu môžete vyčariť kdekoľvek!

Čítať ďalej...

Vyberte si na terasu nové dizajnové tienenie

tienenie maly perexMožno je pre mnohých z vás predčasné riešiť zatienenie terasy v období, keď začína jar. Ostré slnečné lúče a tropické teploty sú tu však ani sa nenazdáte. Nie je niš horšie, ako keď vás niečo zaskočí nepripravených. Pripravte sa už teraz a užite si pohodové leto, napríklad aj v tieni novej štýlovej pergoly.

Čítať ďalej...

Zimnú záhradu si môžete užívať celoročne

zimne zahrady mNielen krásu meniacej sa okolitej prírody je možné po celý rok pozorovať z útulného a teplého prostredia zimnej záhrady. Moderná konštrukcia nadčasového dizajnu zaručuje príjemnú klímu, bezpečnosť, komfortnejšie bývanie a z toho plynúcu pridanú hodnotu pre nehnuteľnosť. Stačí si len správne vybrať!

 

Čítať ďalej...

Rozsvieťte si letné terasy inak

farebne ziarovkyPoslúžia vám originálne LED dekoračné svietidlá. Zaujímavým trendom sú exteriérové žiarovkové reťaze alebo jemne svietiace retiazky, ktoré vyniknú na rôznych rastlinách a stromoch. V ponuke sú viaceré svietiace tvary a nápaditá môže byť aj farebnosť.

Čítať ďalej...