zahradny magazin leto hore2

instagrampinterest2

Flera predstavuje lavice s emóciou

Jeden z najzaujímavejších záhradných architektov súčasnosti, Ferdinand Leffler, navrhuje netradičné, štýlové a funkčné záhrady. A rovnako taká je aj nová lavica, s ktorou prichádza na predvianočný trh.

 

ferdinand lavice

 

„Lavice umiestňujem do záhrad veľmi rád, nie sú pre mňa len miestom na posedenie, ale zároveň pozvánkou do priestoru či pointou príbehu daného miesta,“ hovorí a dodáva: „Ak chcete v záhrade urobiť prvý krok k zmene, lavica je dobrým začiatkom. Lavíc môže byť v záhrade pokojne viacero, pričom každá bude mať iný tvar i funkciu.“

 

Vo svojom ateliéri Flera Ferdinand navrhol lavicu v jednoduchom nadčasovom dizajne, ktorý pristane naozaj každej záhrade a každej architektúre domu. Kvalita, pohodlie a krása boli základnými a nediskutovateľnými požiadavkami pri tvorbe. Lavice sú vyrobené zo smrekovcového dreva, ktoré pochádza z miestnych, európskych zdrojov. Rezivo je dôkladne vyschnuté a bez uzlov, čím je zaručená dlhodobá životnosť.

 

Päť farebných odtieňov evokuje päť emócií – NÁDEJ (zelenkavá), VÁŠEŇ (červená), MELANCHÓLIA (modrá), TÚŽBA (sivá) a NEHA (levanduľová).

 

„Záhrada je čarovné miesto. Dokáže vám splniť to, čoho sa vám v živote nedostáva. Nechajte do svojho života vstúpiť nové emócie, nové zážitky,“ radí Ferdinand Leffler.

 

lavice01.jpg lavice02.jpg lavice03.jpg lavice04.jpg lavice05.jpg lavice06.jpg

Zdroj: www.lavice.cz

Aktuálne novinky

Efektívnejšie zavlažovanie na základe potrieb rastlín

fliwer mZaujímavou novinkou pre majiteľov záhrad je systém Fliwer. Nejde o tradičné elektronické programovacie zariadenie ako všetky ostatné produkty na trhu so zavlažovaním. Ide o sofistikovaný systém, riadený umelou inteligenciou.

Rastlina mesiaca

Mäta, bylinka do nápojov aj záhonov

mata rm mMäta patrí v poslednej dobe k viac vyhľadávaným záhradným rastlinám. Vybrať si môžete dokonca z viacerých veľmi zaujímavých kultivarov. Mäta je trendová a moderná rastlina, jej pestovanie je veľmi jednoduché.

Záhradné prešľapy

Nesnažte sa magnóliu krotiť rezom

magnolia preslap mMagnólie patria k drevinám, ktoré zle znášajú rez. Ak sa preň napriek tomu rozhodnete, drevinu poškodíte, navyše stratí svoj charakteristický rastový tvar a aj regenerácia rezných rán bude veľmi zdĺhavá.

Čítať ďalej...

Grilovačka v záhrade aj na balkóne

weber ilustrak mJar sa tento rok ohlásila skôr ako inokedy a s teplými lúčami slnka je spojené aj grilovanie, stretávanie sa so susedmi, priateľmi či rodinou pri voňavých dobrotách. Nemáte záhradu a prepravovať ťažký gril na lúku za mesto je príliš obtiažne? Nevadí, so správne zvoleným grilom si grilovaciu oázu môžete vyčariť kdekoľvek!

Čítať ďalej...

Vyberte si na terasu nové dizajnové tienenie

tienenie maly perexMožno je pre mnohých z vás predčasné riešiť zatienenie terasy v období, keď začína jar. Ostré slnečné lúče a tropické teploty sú tu však ani sa nenazdáte. Nie je niš horšie, ako keď vás niečo zaskočí nepripravených. Pripravte sa už teraz a užite si pohodové leto, napríklad aj v tieni novej štýlovej pergoly.

Čítať ďalej...

Zimnú záhradu si môžete užívať celoročne

zimne zahrady mNielen krásu meniacej sa okolitej prírody je možné po celý rok pozorovať z útulného a teplého prostredia zimnej záhrady. Moderná konštrukcia nadčasového dizajnu zaručuje príjemnú klímu, bezpečnosť, komfortnejšie bývanie a z toho plynúcu pridanú hodnotu pre nehnuteľnosť. Stačí si len správne vybrať!

 

Čítať ďalej...

Rozsvieťte si letné terasy inak

farebne ziarovkyPoslúžia vám originálne LED dekoračné svietidlá. Zaujímavým trendom sú exteriérové žiarovkové reťaze alebo jemne svietiace retiazky, ktoré vyniknú na rôznych rastlinách a stromoch. V ponuke sú viaceré svietiace tvary a nápaditá môže byť aj farebnosť.

Čítať ďalej...