zahradny magazin jar 001

instagrampinterest2

Flera predstavuje lavice s emóciou

Jeden z najzaujímavejších záhradných architektov súčasnosti, Ferdinand Leffler, navrhuje netradičné, štýlové a funkčné záhrady. A rovnako taká je aj nová lavica, s ktorou prichádza na predvianočný trh.

 

ferdinand lavice

 

„Lavice umiestňujem do záhrad veľmi rád, nie sú pre mňa len miestom na posedenie, ale zároveň pozvánkou do priestoru či pointou príbehu daného miesta,“ hovorí a dodáva: „Ak chcete v záhrade urobiť prvý krok k zmene, lavica je dobrým začiatkom. Lavíc môže byť v záhrade pokojne viacero, pričom každá bude mať iný tvar i funkciu.“

 

Vo svojom ateliéri Flera Ferdinand navrhol lavicu v jednoduchom nadčasovom dizajne, ktorý pristane naozaj každej záhrade a každej architektúre domu. Kvalita, pohodlie a krása boli základnými a nediskutovateľnými požiadavkami pri tvorbe. Lavice sú vyrobené zo smrekovcového dreva, ktoré pochádza z miestnych, európskych zdrojov. Rezivo je dôkladne vyschnuté a bez uzlov, čím je zaručená dlhodobá životnosť.

 

Päť farebných odtieňov evokuje päť emócií – NÁDEJ (zelenkavá), VÁŠEŇ (červená), MELANCHÓLIA (modrá), TÚŽBA (sivá) a NEHA (levanduľová).

 

„Záhrada je čarovné miesto. Dokáže vám splniť to, čoho sa vám v živote nedostáva. Nechajte do svojho života vstúpiť nové emócie, nové zážitky,“ radí Ferdinand Leffler.

 

lavice01.jpg lavice02.jpg lavice03.jpg lavice04.jpg lavice05.jpg lavice06.jpg

Zdroj: www.lavice.cz

Aktuálne novinky

Kvitnutie levandúľ podporí vhodný substrát

substrat levandule mLevanduľa patrí v poslednej dobe k viac pestovaným okrasným rastlinám. Pestuje sa na záhonoch aj v nádobách. Doteraz však nebol pre túto rastlinu k dispozícii špeciálny substrát. Do ponuky ho v tomto roku zaradila značka Forestina.

Rastlina mesiaca

Srdcovka, rastlina pre romantikov

srdcovka maly perexTáto nádherná a krehko pôsobiaca trvalka, bola kedysi bežnou súčasťou záhrad. Aktuálne sa do nich vracia, obľuba tejto rastliny opäť narastá. Pestovať ju možno v tradičnej vidieckej aj modernej mestskej záhrade.

Záhradné prešľapy

Len nie tam, kde je prvé voľné miesto

preslap14Jar je obdobím, kedy sa mnohí vyberáme za nákupom rastlín. Dobré je však nakupovať s rozvahou. Ak sa pre rastliny rozhodnete, mali by ste vopred vedieť kam ich doma umiestnite.

Čítať ďalej...

Túžite po krásnej záhrade? Plánujte a premýšľajte!

foto1 mZáhrada je dokonalé miesto na trávenie voľného času a oddych. Zatiaľ čo zimné mesiace sú vhodné na premyslenie jarných úprav a plánovanie, s ich realizáciou už môžete začať od marca.

Čítať ďalej...

Vyberte si na terasu nové dizajnové tienenie

tienenie maly perexMožno je pre mnohých z vás predčasné riešiť zatienenie terasy v období, keď začína jar. Ostré slnečné lúče a tropické teploty sú tu však ani sa nenazdáte. Nie je niš horšie, ako keď vás niečo zaskočí nepripravených. Pripravte sa už teraz a užite si pohodové leto, napríklad aj v tieni novej štýlovej pergoly.

Čítať ďalej...

Zimnú záhradu si môžete užívať celoročne

zimne zahrady mNielen krásu meniacej sa okolitej prírody je možné po celý rok pozorovať z útulného a teplého prostredia zimnej záhrady. Moderná konštrukcia nadčasového dizajnu zaručuje príjemnú klímu, bezpečnosť, komfortnejšie bývanie a z toho plynúcu pridanú hodnotu pre nehnuteľnosť. Stačí si len správne vybrať!

 

Čítať ďalej...

Záhradná sezóna je v plnom prúde. Nechýba vám ešte niečo?

geis maly perexMesiac máj patrí k najkrajším obdobiam v roku. Všetko kvitne a majitelia záhrad, najmä tí, čo majú skleníky či fóliovníky, sa už tešia z prvých reďkoviek a šalátov. V záhrade je vždy veľa práce a nemali by ste zaspať na vavrínoch prvých tohtoročných pestovateľských úspechov.

Čítať ďalej...