zahradny magazin jar 001

instagrampinterest2

Záhradná sezóna je v plnom prúde. Nechýba vám ešte niečo?

Mesiac máj patrí k najkrajším obdobiam v roku. Všetko kvitne a majitelia záhrad, najmä tí, čo majú skleníky či fóliovníky, sa už tešia z prvých reďkoviek a šalátov. V záhrade je vždy veľa práce a nemali by ste zaspať na vavrínoch prvých tohtoročných pestovateľských úspechov.

 

geis velky perex


Máj, najmä jeho druhá polovica, kedy by už nemali hroziť ani ranné mrazíky, je ideálnym časom na vysádzanie chúlostivej telomilnej zeleniny, napríklad uhoriek, paradajok, paprík alebo baklažánu. Spolu s nimi by ste mali sadiť červenú repu, priesady kelu, karfiolu, rímskeho šalátu či poľného alebo letného póru. K tomu všetkému budete zrejme potrebovať rôzne záhradné náčinie. Ste si istí, že máte vo svojej výbave hrabličky či záhradnú lopatku? Ak nie, zaobstarať si ich môžete napríklad v e-shope topgarden.sk.

 

Voľno od práce ale nebudú mať ani tí, ktorí pred úžitkovou záhradou dávajú prednosť záhrade so záplavou kvetov. Mali by totiž začať vysádzať hľuzy georgín, gladiol, begónií a tiež letničky, napríklad astry a aksamietnice. Všetci bez rozdielu potom musia zalievať, zastrihávať, hnojiť či bojovať proti škodcom a chorobám. Užitočnými pomocníkmi pre tieto práce sú rôzne tlakové postrekovače či nožnice a pílky s teleskopickou rukoväťou.

 

Ak sa o svoju záhradu dobre staráte, odmení vás nielen bohatou úrodou, ktorá sa bude hodiť v kuchyni, ale aj krásou, vôňami a pohodou. Čo všetko potrebujete, aby bol váš relax dokonalý? Naďa Bohinská, projektová manažérka a špecialistka marketingu spoločnosti Geis na Slovensku a tiež majiteľka záhrady, pre vás vybrala pár tipov z ponuky topgarden.sk. Čo tak napríklad kĺzačka s pieskoviskom pre deti, poriadny gril alebo komfortné posedenie?

 

geis zahrada1

 


Tip na záver: Vybrali ste si niečo z našich "záhradných" tipov? Alebo vás v e-shope topgarden.sk zaujalo niečo úplne iné? Či už budete kupovať čokoľvek, môžete si tovar nechať doručiť spoločnosťou Geis. Tá totiž dokáže prepraviť čokoľvek - od vrecúšku semienok cez záhradný nábytok až po betónové záhradné grily a krby.

 

Geis zásielku vyzdvihne v e-shope a pošle vám SMS s jej číslom a prípadnou cenou dobierky. Dovezie vám ju nasledujúci pracovný deň po vyzdvihnutí. V deň doručenia vám príde SMS a email s približným časom doručenia a kontaktom na vodiča. A ak si nebudete môcť balíček od vodiča prevziať, môžete ho presmerovať do najbližšieho Geis Pointu.

 

Zdroj a foto: Geis

 

PR

Aktuálne novinky

Kvitnutie levandúľ podporí vhodný substrát

substrat levandule mLevanduľa patrí v poslednej dobe k viac pestovaným okrasným rastlinám. Pestuje sa na záhonoch aj v nádobách. Doteraz však nebol pre túto rastlinu k dispozícii špeciálny substrát. Do ponuky ho v tomto roku zaradila značka Forestina.

Rastlina mesiaca

Srdcovka, rastlina pre romantikov

srdcovka maly perexTáto nádherná a krehko pôsobiaca trvalka, bola kedysi bežnou súčasťou záhrad. Aktuálne sa do nich vracia, obľuba tejto rastliny opäť narastá. Pestovať ju možno v tradičnej vidieckej aj modernej mestskej záhrade.

Záhradné prešľapy

Len nie tam, kde je prvé voľné miesto

preslap14Jar je obdobím, kedy sa mnohí vyberáme za nákupom rastlín. Dobré je však nakupovať s rozvahou. Ak sa pre rastliny rozhodnete, mali by ste vopred vedieť kam ich doma umiestnite.

Čítať ďalej...

Túžite po krásnej záhrade? Plánujte a premýšľajte!

foto1 mZáhrada je dokonalé miesto na trávenie voľného času a oddych. Zatiaľ čo zimné mesiace sú vhodné na premyslenie jarných úprav a plánovanie, s ich realizáciou už môžete začať od marca.

Čítať ďalej...

Vyberte si na terasu nové dizajnové tienenie

tienenie maly perexMožno je pre mnohých z vás predčasné riešiť zatienenie terasy v období, keď začína jar. Ostré slnečné lúče a tropické teploty sú tu však ani sa nenazdáte. Nie je niš horšie, ako keď vás niečo zaskočí nepripravených. Pripravte sa už teraz a užite si pohodové leto, napríklad aj v tieni novej štýlovej pergoly.

Čítať ďalej...

Zimnú záhradu si môžete užívať celoročne

zimne zahrady mNielen krásu meniacej sa okolitej prírody je možné po celý rok pozorovať z útulného a teplého prostredia zimnej záhrady. Moderná konštrukcia nadčasového dizajnu zaručuje príjemnú klímu, bezpečnosť, komfortnejšie bývanie a z toho plynúcu pridanú hodnotu pre nehnuteľnosť. Stačí si len správne vybrať!

 

Čítať ďalej...

Záhradná sezóna je v plnom prúde. Nechýba vám ešte niečo?

geis maly perexMesiac máj patrí k najkrajším obdobiam v roku. Všetko kvitne a majitelia záhrad, najmä tí, čo majú skleníky či fóliovníky, sa už tešia z prvých reďkoviek a šalátov. V záhrade je vždy veľa práce a nemali by ste zaspať na vavrínoch prvých tohtoročných pestovateľských úspechov.

Čítať ďalej...